نحوه صحیح حمل کوله پشتی | بهترین متخصص کایروپراکتیک | دکتر مسعود اعتدالی

نحوه حمل صحیح کوله پشتی برای جلوگیری از قوز کمر و اسکولیوز

توجه کردن به نحوه استفاده از کوله پشتی برای حمل صحیح آن می‌تواند از بروز درد شانه و کمر جلوگیری کند. برخی از افراد کوله پشتی خود را با دست‌های خود حمل می‌کنند و حتی برخی دیگر آن را از یک شانه‌ها آویزان می‌کنند. اما باید بدانید که استفاده از کوله پشتی در چنین شرایطی می‌‌تواند باعث افزایش فشار در ناحیه گردن، شانه و کمر شود.

نکاتی که در مورد نحوه صحیح حمل کوله پشتی باید به آنها توجه کرد:

  • تناسب صحیح کوله پشتی

هر بار که قصد استفاده از کوله پشتی خود را دارید دقت کنید که بندهای آن شل نشده باشند.

توجه کردن به نکات زیر می‌تواند به حفظ سلامت کمر و شانه شما کمک کند و از بروز درد و گرفتگی عضلات این نواحی پیشگیری نماید:

  1. به جای آویزان کردن کوله پشتی از یک شانه باید آن را با هر دو شانه خود حمل کنید. استفاده از کوله پشتی در چنین حالتی کمی طول می‌کشد تا به یک عادت تبدیل شود اما ارزش امتحان کردن را دارد.
  2. در صورتی که کوله پشتی شما دارای بند مخصوص کمر یا قفسه سینه است باید از آن استفاده کنید تا وزن کوله پشتی به طور یکسان در نواحی مختلف بدن توزیع شود و از تحت فشار قرار گرفتن یک ناحیه پیشگیری گردد. استفاده از بند مخصوص قفسه سینه باعث می‌شود که بندهای شانه به طور صحیح در جای خود باقی بمانند و از جابجا شدن کوله پشتی در هنگام راه رفتن جلوگیری گردد.
  3. به تنظیم کردن بندهای شانه بپردازید تا کوله پشتی در حالت مناسبی قرار بگیرد. کوله پشتی شما نباید روی کمرتان قرار بگیرد و در هنگام راه رفتن به دو طرف متمایل گردد.
  4. هنگام استفاده از لباسهای مختلف که ضخامت متفاوتی دارند باید به تنظیم مجدد بندهای کوله پشتی خود بپردازید تا از شل بودن یا سفت بودن بیش از حد بندهای کوله پشتی جلوگیری شود.
  5. نباید کوله پشتی شما در هنگام راه رفتن حرکت کند زیرا این امر باعث می‌‌شود که فشار زیادی به گردن و شانه و کمر وارد گردد. استفاده از کوله پشتی در حالت ثابت توصیه می‌شود.

هنگامی‌ که شما به طور صحیح از کوله پشتی خود استفاده کنید دچار درد و ناراحتی نخواهید شد و وزن حاصل از کوله پشتی به طور یکسان در نواحی مختلف بدن تقسیم می‌شود.

نحوه صحیح حمل کوله پشتی | بهترین متخصص کایروپراکتیک | دکتر مسعود اعتدالی

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی – بهترین متخصص کایروپراکتیک را دنبال کنید.

وزن کوله پشتی

استفاده از کوله پشتی به منظور حمل وزن بار می‌تواند راحتی مورد نظر را فراهم کند. اما باید توجه داشت که وزن کوله پشتی باید متناسب با وزن بدن شما باشد و حداکثر ۱۰ درصد از وزن بدن را نباید تجاوز کند. به عنوان مثال، اگر وزن شما ۶۸ کیلوگرم است، وزن کوله پشتی شما نباید بیشتر از ۶ کیلو و ۸۰۰ گرم باشد. با رعایت این محدودیت، شانه‌ها به خوبی قادر به تحمل وزن کوله پشتی خواهند بود و هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد. وزن بار به درستی توزیع خواهد شد.

در صورتی که قصد دارید برای مدت طولانی‌تری از کوله پشتی استفاده کنید، وزن آن نباید بیش از ۲۰ درصد از وزن بدنتان باشد. به عنوان مثال، اگر وزن شما ۶۸ کیلوگرم است، حداکثر وزن کوله پشتی قابل قبول ۱۳ کیلوگرم خواهد بود. در غیر این صورت، وزن سنگین کوله پشتی باعث از بین رفتن تعادل شما خواهد شد و فشار زیادی به بدن وارد خواهد شد.

اگر شما عادتی به حمل کوله پشتی سنگین ندارید، توصیه می‌شود تدریجاً وزن کوله پشتی را افزایش دهید تا عضلات شما برای تحمل وزن بار بیشتر آماده شوند. همچنین، به تنظیم بندهای کوله پشتی توجه کنید و در فواصل زمانی مشخصی استراحت کنید. اینکه به تدریج به کوله پشتی و استفاده از آن عادت کنید، به شما کمک خواهد کرد تا به درستی از آن استفاده کنید و مشکلاتی را که ممکن است به وجود بیاید، کاهش دهید.

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی – بهترین متخصص کایروپراکتیک را دنبال کنید.


مطالب پیشنهادی دکتر مسعود اعتدالی (بهترین متخصص کایروپراکتیک):

نحوه صحیح حمل کوله پشتی (1)

با گرفتگی و اسپاسم عضلات کمر بیشتر آشنا شوید!

علائم و درمان گرفتگی و اسپاسم عضلات کمر

دلایل گرفتگی و اسپاسم عضلات کمر

پیشگیری و درمان درد وسط کمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *