۵ دلیل اسپاسم عضلانی و گرفتگی کمرش

چه عواملی اسپاسم عضلانی را به همراه دارند ؟

اسپاسم عضلانی می تواند در هر عضله ای در بدن ایجاد شود، اما در تمرین من معمولا بیماران مبتلا به اسپاسم عضلانی در کمر، گردن، پایین پا وکف پاها را مشاهده می کنم. در حالی که بسیاری از اسپاسم های عضلانی در کمر بی ضرر هستند و می توانند به طور موثری درمان شوند، بعضی از آنها نشان می دهد که موضوع اصلی دیگری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد

 

۵ دلیل اصلی اسپاسم و گرفتگی عضلانی در کمر

این عارضه در هر زمانی ممکن است رخ دهد، اما برخی از علل شایع اسپاسم عضلانی عبارتند از:

  •  فشار عضلانی یا آسیب

این عارضه در کمر ممکن است به علت هر نوع فشار یا آسیب به بافت نرم کمر، از جمله عضلات، رباط ها و تاندون ها رخ دهد برای مثال سنگین بلند کردن و همچنین ورزشهایی که شامل حرکات ناگهانی و تکراری هستند، علل شایع اسپاسم عضلانی در کمر هستند با این حال، هر نوع فعالیتی که موجب فشار بیش از حد بر عضلات کمر می شود، منجر به آسیب و سپس اسپاسم عضلانی می شود.

  •  مسائل اساسی با آناتومی ستون فقرات 

اگر متوجه شوید که اسپاسم کمر شما بهتر نمی شود، یا اگر اسپاسم به طور متناوب در ناحیه کمر شما اتفاق می افتد، ممکن است یک مشکل اساسی با ستون فقراتتان داشته باشید، مانند دیسک فتق، تنگی مجرای ستون فقرات، آرتریت و دیسک دژنراتیو.در جایی که مسئله و مشکل وجود دارد، عضلات کمر شما با درد و التهاب با اسپاسم واکنش نشان می دهند.

  •  عضلات ضعیف 

ماهیچه های قوی و شکمی کمکی برای کمر هستند و جلوگیری از این عارضه می کنند از سوی دیگر، عضلات ضعیف یا سفت شده می توانند راحت تر آسیب ببینند که منجر به این عارضه در کمر می شود.

  • ورزش های مرتبط با گرفتگی عضلات

ورزشکاران تفریحی و رقابتی معمولا گرفتگی عضلات را تجربه می کنند ، این نوع گرفتگی عضلات در طول یا پس از تمرین در افراد سالمی که هیچگونه مشکلات پزشکی ندارند، رخ می دهد..

  •  کمبود آب و عدم تعادل الکترولیتی

ورزش، به خصوص در شرایط گرم و مرطوب، می تواند منجر به افزایش خطر کم آبی و گرفتگی عضلات شود. عدم تعادل منیزیم و / یا پتاسیم ممکن است به اسپاسم عضلانی کمک کنند، زیرا عضلات قادر به انجام درست کارشان نیستند. علل عدم تعادل الکترولیتی ،عبارتند از:کار زیاد بدون آبرسانی صحیح بعد از آن، شروع چرخه قاعدگی، و / یا داشتن رژیم غذایی که در آن غذاهای فرآوری شده و ناتازه دارد.


اسکولیوز عارضه انحراف ستون فقرات

 

 

تنظیمات سئو سایت توسط شرکت مهندسی کلینیک ۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *