راهکار های طبیعی درمان کمر درد و اسپاسم عضلانی

راه هایی برای درمان اسپاسم عضلانی و گرفتگی عضلات کمر به طور طبیعی 

اگر شما با اسپاسم عضلانی در کمر خود رنج می برید، می توانید از این درمان های طبیعی برای کمک به خودتان استفاده کنید.

۱ – درمان گرفتگی عضلات کمر با ماساژ آرام و کشش محل های آسیب دیده 

ماساژ ملایمی را با استفاده از یک توپ ماساژی یا غلتک فومی، به محل های آسیب دیده تا زمانی که اسپاسم کاهش پیدا کند، انجام دهید.هنگامی که اسپاسم عضلانی فروکش کرد، محل مورد نظر را کش دهید. .

 

۲ – درمان گرفتگی عضلات کمر با یخ/حرارت درمانی 

از یک بسته یخ روی منطقه برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در ۲۴ تا ۷۲ ساعت اول پس از اسپاسم عضلانی می تواند به کاهش درد و التهاب همراه با اسپاسم عضلانی حاد کمک کند.پس از ۷۲ ساعت اول، از یک پک گرم مرطوب استفاده کنید و آن را روی منطقه آسیب دیده به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید. این کار می تواند به کاهش درد ناشی از اسپاسم عضلات کمک کند و جریان خون را به منطقه افزایش دهد که باعث بهبودی می شود.

 

۳ –  تقویت و فعال کردن عضلات ضعیف کمر

همانطور که در بالا ذکر شد اسپاسم ممکن است به دلیل ضعف در برخی از عضلات کمر رخ دهد ، شما نیاز به تقویت این عضلات با استفاده از تمرینات اصلاحی دارید. برخی از عضلات ضعیف شامل رمبوید و عضلات میانی / پایین تراپزیوس هستند.

۴ – از پشتیبان کمر برای محدود کردن استرس بر روی کمرتان استفاده کنید.

هنگام استراحت در رختخواب، ممکن است متوجه شوید که راحت ترین موقعیت برای کمر شما، به وسیله بالش هایی در زیر زانوی و یک حوله ای یا بالش کوچک است که در زیر کمرتان است. همچنین، در هنگام نشستن روی صندلی، از یک بالشتک پشت کمری برای حفظ موقعیت مناسبتری استفاده کنید. اینکار به انحنای طبیعی کمر شما کمک کند و با حمایت های اضافی به منطقه، فشار را از پایین کمرتان می گیرد.

۵ –  درمان گرفتگی عضلات کمر با حمام کردن با نمک اپسوم 

نمک اپسوم به طور طبیعی غنی از منیزیم است و حمام گرم اجازه می دهد تا منیزیم به پوست شما نفوذ کند.حمام های نمکی اپسوم کمک می کند تا ماهیچه ها آرام شوند، بدن را سم زدایی می کند و حتی کمک می کند تا از کمبود منیزیم بدن جلوگیری شود.


مطالب پیشنهادی : 

درمان چه مشکلاتی با مگنت تراپی میسر است ؟

شاک ویو تراپی در چه مواردی کاربرد دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *