آسیب های زانو پس از زمین خوردن | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی آسیب های زانو پس از زمین خوردن

در ادامه این مطلب سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک آسیب های زانو پس از زمین خوردن را مورد بررسی قرار می دهیم. در اینجا هشت آسیب دیدگی شایع زانو (از جزئی تا شدید) وجود دارد که می تواند پس از افتادن، رخ دهد.

دررفتگی زانو

در رفتن زانو، به ندرت اتفاق می افتد، اما این یک آسیب جدی است و نیاز به مراقبت های پزشکی فوری دارد. دررفتگی زانو معمولاً به دنبال صدمات بسیار شدید مانند تصادفات رانندگی، سقوط از ارتفاعات زیاد و غیره رخ می دهد، اما صدمات خفیف تر هم می تواند رخ دهد و استخوان ران را از تعادل خارج کند و باعث دررفتگی زانو شود.

پارگی

پارگی زخم برش خورده یا سوراخ شده است که باعث زخم‌ یا سوراخ شدن پوست می شود. اگر روی جسمی تیز مانند میخ بیفتید، می تواند در نهایت منجر به پارگی شود. مانند خراش، پارگی ممکن است جزئی باشد، خونریزی کمی داشته باشد یا خونریزی نداشته باشد، یا بسیار عمیق باشد و نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد. پارگی ناشی از اشیا زنگ زده مانند میخ نیز ممکن است شما را در معرض خطر کزاز قرار دهد. اگر این اتفاق افتاد، سریعا به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید.

کوفتگی

کوفتگی یا ضرب دیدگی زانو در صورت افتادن روی یک سطح سخت از آسیب دیدگی های رایج است. این ضربه می تواند باعث پارگی رگ یا مویرگ در پوست یا عضله و تجمع خون در ناحیه اطراف شود و کبودی های سیاه و آبی ایجاد کند. کبودی زانو معمولاً در منزل با استراحت، یخ ، بالا نگه داشتن پا و در صورت نیاز داروی ضد التهاب بدون نسخه (مانند ایبوپروفن) درمان می شود.

پیچ خوردگی

پیچ خوردگی زانو زمانی اتفاق می افتد که یکی (یا بیشتر) از رباط های زانو بیش از حد کشیده شده باشد. رباط، ساختاری است که استخوان را به استخوان دیگر متصل می کند. اگر به سختی زمین بخورید یا چیز سنگین یا قدرتمندی به زانوی شما ضربه بزند (مثلا یک تکل در فوتبال) ممکن است دچار پیچ خوردگی زانو شوید. اگر پیچ خوردگی جزئی باشد، معمولاً می توانید در خانه استراحت کنید و خودتان آن را درمان کنید. در این موارد به پزشک مراجعه کنید :

 • تورم قابل توجه
 • درد شدید
 • مشکل جدی در حرکت دادن زانو

علل انواع قفل ‌شدن زانو | بهترین متخصص کایروپراکتیک

پارگی منیسک

منیسک یک غضروف لاستیک مانند است که در بین استخوان ران و درشت نی قرار دارد و به ضربه گیری و حمایت از دو استخوان کمک می کند. پارگی منیسک معمولاً هنگام چرخش شدید در ورزشهایی مانند بسکتبال یا فوتبال رخ می دهد، اما زمین خوردن شدید نیز می تواند منجر به پارگی منیسک شود.

برخی از پارگی های منیسک را می توان غیر تهاجمی (بدون جراحی) درمان کرد. با این حال، درد مداوم و یا تورم ممکن است نشانه هایی از نیاز به یک عمل برای درمان پارگی منیسک باشد.

پارگی تاندون

دو تاندون اصلی در زانو وجود دارد:

چهار سر ران :

تاندون چهار سر ران، عضله چهار سر ران در جلوی ران را به بالای کشکک متصل می کند (کاسه زانو)

تاندون کشکک :

در تاندون کشکک قسمت پایین کشکک را به استخوان درشت نی (استخوان قلم پا) متصل می کند. پارگی تاندون کشکک زانو بیشتر دیده می شود و هر دو آسیب می تواند ناشی از افتادن روی زانو یا و اتفاقی مثل ندیدن پله و افتادن بدی باشد.

سایش

سایش اصطلاح دیگر برای خراش است. این زمانی رخ می دهد که پوست با یک سطح زبر مانند آسفالت یا سیمان تماس داشته باشد. سایش جزئی فقط لایه بیرونی پوست (اپیدرم) را زخمی کرده و در خانه قابل درمان است. سایش های جدی که شامل خونریزی و آسیب لایه های بیشتری از پوست است ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشند.

پارگی رباط

زانو شامل چهار رباط اصلی است که استخوان درشت نی را به استخوان ران متصل می کند و اجازه می دهد تا زانو به جلو، عقب حرکت کرده و بتواند، بچرخد :

 • رباط صلیبی قدامی (ACL)
 • رباط صلیبی خلفی (PCL)
 • رباط جانبی داخلی (MCL)
 • رباط جانبی خارجی (LCL)

آسیب دیدگی با ضربه زیاد مانند زمین خوردن یا ضربه به کنار زانو می تواند باعث پارگی یک یا چند رباط شود. جراحی اغلب برای ترمیم پارگی رباط ضروری است. بدون مراقبت مناسب، پارگی رباط می تواند منجر به درد مزمن و ناتوانی در زانوی آسیب دیده شود.

دکتر مسعود اعتدالی بهترین متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید

عوارضی مانند آسیب رگ های خونی و آسیب عصبی به دنبال دررفتگی زانو امری غیرمعمول نیست و نیاز به رسیدگی فوری پزشکی دارد.

زمان مراجعه به پزشک

خراش یا زخم شدن زانو می تواند دردناک باشد. با این حال، این نوع آسیب معمولاً به مراقبت پزشکی نیاز ندارد مگر اینکه خونریزی شدید و غیر قابل کنترل باش‌د.

علائم دیگری که نیاز به مراقبت سریع پزشکی را نشان می دهند عبارتند از :

 • شنیدن یا احساس صدایی غیر معمول هنگام افتادن، زیرا این امر اغلب نشان دهنده پارگی رباط است.
 • این احساس که زانو ناپایدار است، خم می شود یا خالی می شود نیز معمولاً به علت پارگی رباط است.
 • ورم زانو می تواند ناشی از پارگی رباط یا شکستگی باشد.
 • گرم بودن زانو پس از زمین خوردن ، می تواند نشانه التهاب ناشی از تاندون یا عضله آسیب دیده باشد. گرما نیز می تواند نشانه ای از عفونت یا اماس کیسه های مفصلی باشد.
 • عدم توانایی در تحمل وزن بر روی زانوی خود ممکن است به معنای آسیب دیدگی ساختاری در مفصل باشد.
 • خونریزی حاصل از برش یا خراش که پس از چند دقیقه ادامه دارد ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد.
 • مدتی پس از آسیب دیدگی، محل زخم یا خراش قرمز یا متورم یا چرک نشتی داشته باشد، می تواند به معنای عفونت باشد.

مطالعه بیشتر:

بررسی نرمی غضروف کشکک زانو یا کندرومالاسی پاتلا

علل تعویض کامل مفصل آرنج

تشخیص و درمان دررفتگی کشکک زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *