آشنایی با رباط جانبی فیبولار | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی رباط جانبی فیبولار

رباط فیبولار یا طرفی خارجی، یکی از رباط هایی است که مفصل زانو را تشکیل می دهد. رباط ها نوارهایی از بافت الیافی و بادوام هستند که مفاصل را به هم متصل و تقویت می کنند. می توان آنها را به نوارهای لاستیکی تشبیه کرد. در این مطلب سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک رباط جانبی فیبولار را مورد بررسی قرار می دهیم.

رباط طرفی خارجی از یک طرف به استخوان ران متصل می شود، از طریق عضله دوسر ران از ران عبور می کند و در انتهای دیگر به استخوان ران (استخوان ساق پا) متصل می شود. با رباط کلترال یا جانبی داخلی همکاری می کند و سیستم استخوان، رباط و تاندون را تشکیل می دهد که به مفصل زانو معروف است.

آسیب های مینیسک زانو چیست؟ | بهترین متخصص کایروپراکتیک

رباط فیبولار، رباط خارج کپسولی نامیده می شود زیرا در خارج از کپسول مفصل زانو قرار دارد. هر دو رباط با هم در جمع کردن و کشش (حرکت به سمت خط وسط و صاف کردن مفصل) پا در مفصل زانو را کنترل می کنند.

دکتر مسعود اعتدالی بهترین متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید

آسیب به این رباط می تواند منجر به مشکلات حرکتی و راه رفتن شود. شایع ترین آسیب رباط طرفی خارجی، پارگی است، به طور معمول پس از ضربه به داخل زانو. علائم پارگی رباط فیبولار شامل تورم در قسمت خارجی زانو، احساس بی ثباتی در زانو، بی حسی پا و گرفتگی یا بیرون آمدن مفصل زانو است.


مطالعه بیشتر:

بررسی نرمی غضروف کشکک زانو یا کندرومالاسی پاتلا

علل تعویض کامل مفصل آرنج

تشخیص و درمان دررفتگی کشکک زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *