انواع لیزردرمانی دیسک کمر و نحوه‌ی عملکرد آن در درمان | بهترین متخصص کایروپراکتیک

انواع لیزردرمانی دیسک کمر

لیزردرمانی دیسک کمر:انواع لیزردرمانی دیسک کمر به شرح زیر می‌باشد:

درمان با لیزر کم توان

معالجه با لیزر سرد low Energy Laser Therapy برای از بین بردن درد کمر خاصیت فوق العاده ای دارد که بتازگی مورد تایید قرار گرفته است.

درمان با لیزرسرد ، به معنای استفاده ازپرتو لیزر با شدت کم و عمل دیسک کمر با لیزر برای کاهش دردها و تکنیکی منحصر به فرد برای درمان آسیب‌ها و صدمات وارد آمده به بدن می‌باشد و به علت کم بودن شدت آن، لیزر کم توان هم نامیده می‌شود.

این تکنیک که مدت زمان زیادی از تایید آن نمی گذرد، از سوی بسیاری از پزشکان، درمانگران فیزیکی و متخصص کایروپراتیک، برای درمان افراد مبتلا به مشکلات متعدد پزشکی از جمله کمردرد مورد بهره برداری قرار گرفته است.

علل متعددی مثل استرس، زخم ها، فشار زیاد و آسیب‌های عضلانی موجب بروز کمر درد می‌شوند و این لیزر، احتمالا یکی از آخرین راه حل‌های موثر برای کاهش این درد محسوب می‌شود.

در این روش، پرتو لیزر، بسته به گستردگی محل و شدت درد، بین ۳۰ ثانیه تا چند دقیقه به منطقه مورد نظر فرستاده شده و به عمق بافت نفوذ می‌کند. اشعه لیزر، سلول‌های بدن را تحریک و وادار به واکنش و عکس العمل نموده و منجر به افزایش سطوح انرژی در این سلولها می‌شود. این افزایش سطوح انرژی به نوبه خود، موجب سرعت بخشیدن به روند بهبود آنها خواهد شد.

اشکال مختلفی از درمان‌های جایگزین وجود دارد که می‌توانند علائم را تسکین داده و عارضه‌های مزمن را در دراز مدت بهبود دهند.

این درمان‌ها شامل درمان با لیزر کم توان و موارد دیگر می‌شوند.

این مدالیته‌ها نیز مانند اکثر درمان‌های موجود برای آرتروز، از جمله

  • آرتروز گردن
  • آرتروز کمر
  • آرتروز شانه

از بروز این عارضه جلوگیری کرده یا آثار آن را معکوس می‌کنند. به هر حال، این مدالیته‌ها در صورت مؤثر بودن مکمل‌هایی بی‌نظیر برای سایر درمان‌های استاندارد هستند.

درمان با لیزر پرتوان

لیزرتراپی با لیزرهای پر توان High Energy Laser Therapy تخصصی تر از لیزرهای سرد بوده و استفاده از آن بایستی بجا و با دقت بیشتری صورت گیرد. بنوبه خود تأثیرات درمانی این نوع لیزرها نیز سریعتر و بیشتر از لیزرهای سرد می‌باشد.

انواع لیزردرمانی دیسک کمر و نحوه‌ی عملکرد آن در درمان | بهترین متخصص کایروپراکتیک


دکتر مسعود اعتدالی

دکتری کایروپراکتیک از آمریکا، علم تطبیق و تنظیم ستون فقرات و مفاصل

جهت مشاهده صفحه رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

درد ستون فقرات ؛ از تشخیص تا درمان آن

عوامل تاثیر گذار در ایجاد دیسک کمر

 ارتباط دیسک با درد پاها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *