سالم نگه داشتن کمر

جلوگیری

برای سالم نگه داشتن کمر چکار کنیم؟

ممکن است با بهبود وضعیت جسمی و یادگیری و تمرین مکانیک مناسب بدن از کمردرد جلوگیری کنید یا از عود آن جلوگیری کنید.

برای سالم نگه داشتن کمر و سلامت:

  • ورزش. فعالیت های هوازی منظم با هوای کم فشار – آن دسته از مواردی که به پشت شما صاف نمی شود و لرز نمی زند – می توانند قدرت و استقامت در کمر شما را افزایش داده و به عضلات شما اجازه دهند تا عملکرد بهتری داشته باشند. پیاده روی و شنا گزینه های خوبی هستند. با پزشک خود در مورد فعالیتهایی که ممکن است امتحان کنید صحبت کنید.
  • قدرت و انعطاف پذیری ماهیچه ها را ایجاد کنید. تمرینات عضلات شکمی و پشت ، که هسته اصلی شما را تقویت می کند ، به شرایط این ماهیچه ها کمک می کند تا آنها مانند یک کرست طبیعی برای پشت شما کار کنند. انعطاف پذیری در باسن و پاهای فوقانی استخوان های لگن شما را تراز می کند تا احساس کمر شما بهبود یابد. پزشک یا فیزیوتراپی شما می تواند به شما بگوید که کدام تمرینات برای شما مناسب است.
  • وزن سالم خود را حفظ کنید. اضافه وزن بودن عضلات پشت را مهار می کند. اگر اضافه وزن دارید ، کاهش وزن می تواند از کمردرد جلوگیری کند.
  • سیگار کشیدن را ترک کن. در مورد راه های ترک با پزشک خود صحبت کنید.

از حرکاتی که پیچ و تاب شما را پیچانده یا پرهیز می کند ، خودداری کنید. از بدن خود به درستی استفاده کنید:

  • ایستاده باهوش گول نزن موقعیت لگن خنثی را حفظ کنید. اگر باید مدت طولانی ایستاده باشید ، یک پا را روی صندلی پای صندلی کم قرار دهید تا مقداری از فشار را از قسمت تحتانی خود بکشید. پاهای متناوب. وضعیت خوب بدن می تواند استرس روی عضلات کمر را کاهش دهد.
  • هوشمند بنشین صندلی با پشتی خوب ، بازو و پایه مفصل گردنده را انتخاب کنید. قرار دادن یک بالش یا حوله نورد در قسمت کوچک پشت شما می تواند منحنی طبیعی آن را حفظ کند. زانو و باسن را در سطح خود نگه دارید. حداقل هر نیم ساعت موقعیت خود را مرتباً تغییر دهید.
  • بلند بلند در صورت امکان از بلند کردن سنگین خودداری کنید ، اما اگر باید چیزی سنگین را بلند کنید ، اجازه دهید پاهای شما کار را انجام دهند. پشت خود را صاف نگه دارید – بدون پیچ خوردگی – و فقط در زانو خم شوید. بار را نزدیک بدن خود نگه دارید. اگر جسم سنگین است یا بی دست و پا ، شریک بلند کردن را پیدا کنید.

برای سالم نگه داشتن کمر چکار کنیم؟

دکتر مسعود اعتدالی

نماینده رسمی انجمن علمی کایروپراکتیک ایران

دکترای کایروپراکتیک (علم تطبیق وتنظیم ستون فقرات)

پیشگیری و درمان طبیعی

ناراحتی های ستون فقرات و مفاصل

دارای بوردهای سراسری و ایالتی از آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *