درمان دیسک کمر با کایروپراکتیک | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی درمان های کایروپراکتیک

در این مطلب از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک قصد داریم به بررسی درمان های کایروپراکتیک بپردازیم. با ما همراه باشید.

1- کایروپراکتیک علائم اسکولیوز را کاهش می‌دهد

مراقبت کایروپراکتیک ممکن است به بهبود زاویه کاب در افراد مبتلا به اسکولیوز کمک کند. زاویه کاب اندازه‌گیری میزان ناهنجاری پهلو به پهلو در ستون فقرات است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که زاویه کاب در یک گروه پنج نفره از کودکان مبتلا به اسکولیوز پس از ۸ هفته درمان کایروپراکتیک بهبود یافته است. بهبود قابل توجهی پس از ۴ هفته درمان مشاهده شد.

2- کایروپراکتیک برای درمان سیاتیک

مطالعات به طور کلی سطوح نسبتاً بالایی از رضایت از درمان کایروپراکتیک را گزارش کرده‌اند. به عنوان مثال، در یک مطالعه در سال ۲۰۱۵، محققان دریافتند که گروهی متشکل از ۵۴۴ نفر در مراقبت‌های کایروپراکتیک سطح بالایی از رضایت را گزارش کردند. همچنین، ۹۲ درصد از افراد در این مطالعه بهبودهایی در درد خود داشتند و ۸۰ درصد بهبودهایی را در توانایی حرکت خود گزارش کردند.

3- کایروپراکتیک به بهبود وضعیت بدن کمک می‌کند

انجام درمان کایروپراکتیک ممکن است به طور بالقوه به اصلاح وضعیت نامناسب کمک کند، به خصوص اگر وضعیت بد بدن ناشی از نشستن زیاد باشد.

یک مطالعه موردی در سال ۲۰۱۷، اثر درمان کایروپراکتیک را بر روی یک زن ۲۷ ساله که از کمردرد، گردن درد و سردردهای ناشی از وضعیت هایپرکیفوز رنج می‌برد، بررسی کرد. هایپرکیفوز معمولاً به عنوان حالت قوز پشت شناخته می‌شود. پس از ۳۰ جلسه درمان در مدت ۶ ماه، او بهبود قابل توجهی در وضعیت بدن و تسکین درد در سر و گردن خود نشان داد.

بهترین متخصص کایروپراکتیک | دکتر مسعود اعتدالی

کایروپراکتیک گردن

گردن درد یک مشکل رایج است، به خصوص اگر ساعت‌های زیادی در روز می‌نشینید، مرتباً گردن خود را برای استفاده از تلفن خم می‌کنید یا وضعیت بدنی نامناسبی دارید. یک کایروپراکتیک ممکن است با تنظیم مجدد ستون فقرات و کاهش تنش در عضلات گردن به کاهش درد گردن کمک کند.

یک مطالعه قدیمی در سال ۲۰۱۲ نشان داد که ۱۲ هفته دستکاری ستون فقرات در درمان گردن درد غیر اختصاصی در گروهی متشکل از ۲۷۲ بزرگسال در پیگیری‌های ۸، ۱۲، ۲۶ و ۵۲ هفته‌ای مؤثرتر از دارو درمانی بود.

یک مطالعه دیگر در سال ۲۰۱۹ نشان داد که دستکاری ستون فقرات گردنی ممکن است به کاهش درد گردن در کوتاه مدت با اصلاح سطوح نوروپپتیدها در خون کمک کند. نوروپپتیدها پروتئین‌هایی هستند که در سیستم عصبی ساخته می‌شوند و به عنوان انتقال دهنده‌های عصبی یا هورمون‌ها عمل می‌کنند.

دکتر مسعود اعتدالی را در اینستاگرام دنبال کنید

زمان بهبودی برای کایروپراکتیک

بسیاری از افراد پس از کایروپراکتیک تقریباً بلافاصله از علائم تسکین می‌یابند. پس از درمان، ممکن است به مدت ۲۴ ساعت احساس درد کنید.

هدف از تعدیل کایروپراکتیک به جای تسکین علائم کوتاه مدت، بازیابی سلامت در دراز مدت است. متخصص کایروپراکتیک فرد را تشویق می‌کند تا در مورد روش‌های جدید قرار دادن بدن خود در پشت میز، زمانی که ایستاده‌اید و در حال حرکت هستید و زمانی که در رختخواب هستید، بیاموزید. آن‌ها همچنین ممکن است توصیه کنند که حرکات کششی را در برنامه روزانه خود بگنجانید. این نکات طولانی مدت می‌تواند به جلوگیری از مشکلات آینده کمک کند.

مهم است که پزشک مراقبت‌های اولیه خود را در مورد هر دردی که تجربه می‌کنید، چه اخیر و چه مزمن (بیش از سه ماه) آگاه کنید. پزشک مراقبت‌های اولیه می‌تواند مشکلات بالقوه جدی را که نیاز به درمان فراتر از کایروپراکتیک دارند را رد کند.

توجه : این مطلب توسط مدیر سایت منتشر شده و صرفا جهت مطالعه شما همراهان عزیز می باشد، جهت اطلاع دقیق از خدمات قابل ارائه توسط جناب دکتر مسعود اعتدالی، به بخش خدمات سایت مراجعه کنید و یا با مطب تماس بگیرد.


مطالعه بیشتر:

ماساژدرمانی برای گردن درد مزمن

سن مناسب جراحی تعویض مفصل زانو

معایب تعویض مفصل لگن قدامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *