بهبودی بعد از عمل جراحی آرتروز شانه | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بهبودی بعد از عمل جراحی آرتروز شانه

دوران بهبودی بعد از عمل جراحی آرتروز شانه:

به طور کلی، جراحی آرتروز شانه در کاهش درد و بازگرداندن حرکت به این عضو بسیار موثر است. زمان بهبودی و برنامه های توانبخشی هم به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد.

  • مدیریت درد:

بعد از جراحی، کمی احساس درد خواهید کرد که در واقع، بخش طبیعی ای از روند درمان به شمار می آید. پزشک و پرستاران تلاش می کنند تا درد شما را کاهش دهند تا بتوانید پس از جراحی، سریعتر بهبود پیدا کنید.

بیشتر اوقات، داروها برای تسکین درد کوتاه مدت پس از جراحی تجویز می شوند. بسیاری از انواع داروها برای کمک به کنترل درد در دسترس هستند؛ از جمله مسکن های مخدر، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و بی حس کننده های موضعی. ممکن است پزشک شما از ترکیبی از این داروها برای بهبود تسکین درد و همچنین به حداقل رساندن نیاز به مسکن های مخدر استفاده کند.

بهبودی بعد از عمل جراحی آرتروز شانه | بهترین متخصص کایروپراکتیک

دکتر مسعود اعتدالی بهترین متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید

توجه داشته باشید که اگرچه اپیوئیدها به تسکین درد بعد از جراحی کمک می کنند، اما یک ماده مخدر هستند و می توانند اعتیادآور باشند. وابستگی به مواد افیونی و مصرف بیش از حد به یک مسئله بهداشت عمومی حیاتی در دنیا تبدیل شده است. مهم است که از مواد افیونی فقط طبق دستور پزشک خود استفاده کنید و به محض اینکه درد شما شروع به بهبود کرد، مصرف آنها را متوقف کنید. اگر درد شما طی چند روز پس از جراحی بهبود نیافت، با پزشک خود صحبت کنید.

  • عوارض بعد از جراحی آرتروز شانه:

مانند تمام جراحی ها، خطرات و عوارض احتمالی وجود دارد. مشکلات احتمالی بعد از جراحی شانه شامل عفونت، خونریزی بیش از حد، لخته شدن خون و آسیب به عروق خونی یا اعصاب است.

پزشک قبل از عمل، در مورد عوارض احتمالی با شما صحبت خواهد کرد.

 


مطالعه بیشتر:

چطور خودمان درد شانه را درمان کنیم؟

علت درد شانه چیست و چه راه درمانی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *