تاثیر استفاده از روروک بر کودکان | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی تاثیر استفاده از روروک بر کودکان

در این مطلب از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک قصد داریم به بررسی تاثیر استفاده از روروک بر کودکان بپردازیم. با ما همراه باشید.

عده ای از کارشناسان بر روی تاثیر روروک و پای پرانتزی تاکید بسیاری دارند. آنها ادعا دارند که به طور کلی کودک وقتی به رشد خاصی برسد با اندکی تمرین توان راه رفتن پیدا می کند. به همین خاطر استفاده از روروک و وسایلی از این قبیل را درست نمی دانند چرا که از نظر ایشان روروک بر روی ایجاد اختلال در پای کودک بسیار موثر است. راه رفتن کودک زودتر از آن زمانی که باید، سبب مشکلات متعددی برای پاهای کودک می شود. یکی از این مشکلات ایجاد پاهای پرانتزی در کودک است. این موضوع تنها به علت راه افتادن زودتر کودک پیش از رشد کامل و استفاده از روروک می باشد.

راه افتادن کودک

تمام کودکان به طور طبیعی رشد فیزیولوژیک خود را طی می کنند. طی این رشد پاهای آنها توانایی برای ایستادن و راه افتادن پیدا می کند. به همین خاطر است که میان روروک و پای پرانتزی رابطه برقرار می کنند؛ چرا که استفاده از روروک برای کودکی که هنوز به رشد مخصوص خود نرسیده است سبب تاثیر بد می شود؛ به این صورت که کودک پاهای خود را کج می گذارد و بر روی مفصل ران آن این موضوع تاثیر بسیار بدی دارد؛ به همین خاطر است که کارشناسان تاکید دارند که در راه رفتن کودک نباید عجله کرد. چرا که بچه دیر یا زود هنگامی که به اندازه کافی رشد کرد راه میفتد.

تا اینجا ارتباط میان روروک و پای پرانتزی را دانستید اما استفاده از روروک همیشه نامناسب نیست. فقط برای راه رفتن کودک نباید عجله کنید. از جهتی لازم است که حتما به تنظیم ارتفاع روروک توجه داشته باشید. این ارتفاع بر نوع عملکرد کودک تاثیر بسزایی دارد. از جهتی، حالت کودک در روروک به گونه ای است که برای راه رفتن چندان تاثیری ندارد. اغلب کودکان از پنجه های پای خود در جهت حرکت استفاده می کنند. خب بدیهی است که راه رفتن به این صورت برای کودک نوپا به طور عادی غیر ممکن است به همین خاطر بازهم توصیه به استفاده از آن نمی شود.

دکتر مسعود اعتدالی را در اینستاگرام دنبال کنید

تاثیر استفاده از روروک بر کودکان | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی مضرات روروک

جدا از مبحث روروک و پای پرانتزی در کودکان، روروک تاثیرات و صدمات دیگری را نیز می تواند به کودک وارد کند. به طور مثال طراحی روروک سبب تقویت هرچه بیشتر ساق پای کودک می شود. بدیهی است که برای راه رفتن به تقویت ران ها نیز نیاز داریم. از جهتی گذاشتن کودک در روروک با توجه به خطرات احتمالی کار درستی نیست. مثلا ممکن است کودک با روروک سقوط کند و یا زمین بخورد. برای کودک تجسس روی زمین بسیار مهم است. این موضوع بینایی و هوش کودک را تقویت می کند. به همین خاطر روروک جلو این رشد را نیز در کودک می گیرد.

توجه : این مطلب توسط مدیر سایت منتشر شده و صرفا جهت مطالعه شما همراهان عزیز می باشد، جهت اطلاع دقیق از خدمات قابل ارائه توسط جناب دکتر مسعود اعتدالی، به بخش خدمات سایت مراجعه کنید و یا با مطب تماس بگیرد.


مطالعه بیشتر:

بررسی خطرات دیسک گردن و پارگی دیسک

نشانه های سوزش پشت قفسه سینه

کمردرد در کودکان و نوجوانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *