درمان‌های فیزیکی برای پا و ران چگونه انجام می‌شود؟ | بهترین متخصص کایروپرکتیک اصفهان

درمان‌های فیزیکی برای پا و ران

درمان‌های فیزیکی برای پا و ران :احتمالاً شما هم مانند هر شخص دیگری در تمام طول روز روی پاهای خود کار و فعالیت می‌کنید و یا اگر در محل کار خود می‌نشینید، بعد از کار حتماً ورزش و بازی می‌کنید. شاید هم پاها و ران‌های شما به طور مداوم در معرض فشار و تنش‌های سنگین، مثلاً به خاطر دویدن یا دوچرخه‌سواری باشد. بنابراین درد و آسیب‌دیدگی مچ پا می‌تواند بر توانایی شما در انجام فعالیت های شغلی یا کارهای روزمره، تأثیر منفی شدیدی بگذارد.

متخصصین درمان فیزیکی یک معاینه کامل بر روی پاهای شما انجام می‌دهد و یک برنامه درمانی اختصاصی برایتان تجویز می‌کند تا با انجام آن، مچ پای شما به طور کامل بهبود پیدا کند. اصولاً فرایند درمان شما شامل مراحل زیر است:

آزمایش‌ها و معاینات کامل

مرحله اول، شرح حال و علائم آسیب‌دیدگی شما را با جزئیات کامل بررسی می‌شود و یک معاینه با استفاده از تصاویر ویدئویی صورت می‌گیرد تا دامنه حرکت کامل پای شما را مشخص شود.

درمان اختصاصی

برنامه درمانی شما به طور اختصاصی بر اساس وضعیت بیومکانیکی پاها، مچ پا و ران پای شما تنظیم می‌شود. متخصصین راهکارهای مختلفی از جمله درمان‌های دستی ، ورزش‌های اختصاصی، کفش و کفی کفش مناسب برای درمان آسیب‌دیدگی شما استفاده می‌کنند.

علاوه بر اینها، روش‌های درمانی دیگری مانند:

  • مگنت تراپی
  • لیزر درمانی
  • طب سوزنی
  • سوزن‌کاری خشک (درای نیدلینگ)

هم ممکن است برای شما استفاده شود تا زودتر بتوانید راه بروید و بدوید و فشار وارد بر نقاط دردناک و آسیب‌دیده پای شما کاهش پیدا کند.

غربالگری دوندگان

این غربالگری شامل آزمایش‌هایی است که بر روی دوندگان و ورزشکاران حرفه‌ای انجام می‌شود.مدت زمانی که شما می‌دوید، سطحی که روی آن می‌دوید و نوع کفش‌هایی که هنگام دویدن می‌پوشید را به طور کامل تجزیه و تحلیل می‌شود و توصیه‌ها و اصلاحاتی را بر اساس شرایط و نیازهای خاص شما ارائه می‌شود.

اصلاح حرکات دوچرخه‌سواران

برای این منظور یک متخصص درمان فیزیکی به دوچرخه‌سواران کمک می‌کند تا از مشکلاتی که به خاطر مناسب نبودن سایز یا شکل دوچرخه با آن مواجه شده‌اند، رهایی پیدا کنند.

درمان‌های فیزیکی برای پا و ران چگونه انجام می‌شود؟ | بهترین متخصص کایروپرکتیک اصفهان


دکتر مسعود اعتدالی

دکتری کایروپراکتیک از آمریکا، علم تطبیق و تنظیم ستون فقرات و مفاصل

جهت مشاهده صفحه رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

لیزر کم توان چیست و فیزیولوژی سلولی لیزرهای کم توان

بیماری دیسک کمر

انواع ورزش جهت کنترل درد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *