درمان آرتروز زانو با گاز ازن | بهترین متخصص کایروپراکتیک

گاز ازن در درمان آرتروز زانو

ازن یک گاز بی رنگ و بدبو است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده و عملکرد اصلی آن حفاظت در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید می باشد. علی رغم برخی عوارض نامطلوب مانند اثرات سمی بر سیستم تنفسی، گاز ازن اثرات درمانی بسیار زیادی نیز دارد. در سال‌های اخیر استفاده از ازن تراپی در کنترل درد و بهبود عملکرد بیماران مبتلا به بیماری های اسکلتی-عضلانی مورد توجه پزشکان زیادی در سراسر دنیا قرار گرفته و با توجه به این که گاز ازن خاصیت ضد التهابی بالایی دارد، نسبتا سریع الاثر است و محدودیت های تزریق کورتیکواستروئید (کورتون) را ندارد، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در ادامه همرا باشید با دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک .

از شایعترین بیماری های اسکلتی عضلانی که ازن تراپی در آن‌ها کاربرد دارد می‌توان به آرتروز زانو و بیرون زدگی‌های دیسک اشاره کرد.

درمان آرتروز زانو با گاز ازن | بهترین متخصص کایروپراکتیک

تزریق داخل مفصلی ازن جهت درمان‌ آرتروز زانو

به دنبال تزریق داخل مفصلی در فرد مبتلا به آتروز زانو، گاز ازن در مایع مفصلی حل می‌شود. سپس از آزادسازی مواد التهابی و آنزیم های تخریب کننده‌ی غضروف جلوگیری کرده و با متوقف ساختن چرخه درد و التهاب، اثرات ضد التهابی خود را بدون اینکه منجر به تخریب غضروف شود، اعمال می کند. همچنین گاز ازن با تحریک فیبروبلاست ها و آنزیم های آنتی اکسیدان، اثر محافظتی بر روی غضروف مفصل دارد و قابلیت بازسازی و ترمیم نسبی در غضروف مفصل ایجاد می کند.

تمامی این پروسه ها با روند موجود در آرتروز زانو مقابله می کند. که در نهایت منجر به بهبود عملکرد و افزایش کیفیت زندگی بیماران می‌شود. برای تهیه گاز ازن، از یک ژنراتور استفاده می‌شود. که گاز اکسیژن خالص را به گاز ازن با حجم و غلضت معین تبدیل می‌کند. با توجه به شدت درگیری مفصل، علائم بیمار و تشخیص پزشک، تعداد جلسات تزریق گاز ازن، متغیر است. و به طور میانگین شامل دو الی سه تزریق با فاصله یک هفته می‌باشد. در صورت نیاز، ازن تراپی هر 6 ماه یا یک سال تکرار می‌شود. لازم به ذکر است اثربخشی این روش‌ها در افرادی که کنترل وزن بهتری دارند. و از برنامه‌ی ورزشی مناسب پیروی می‌کنند به طور قابل توجهی بیشتر است.

بهترین متخصص کایروپراکتیک اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی 


مطالعه بیشتر:

درمان‌ آرتروز زانو با تکارتراپی و مگنت تراپی

تمرینات ورزشی مناسب شکستگی آرنج

کاهش درد آرتروز زانو با تزریق داخل مفصلی کورتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *