درمان روماتیسم مفصلی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

درمان روماتیسم مفصلی با فیزیوتراپی چگونه است؟

یکی از راهکارها برای کمک به کاهش درد و خشکی مفاصل استفاده از روش‌های فیزیوتراپی است. روش‌های درمان روماتیسم مفصلی در فیزیوتراپی شامل استفاده از الکتروتراپی برای کاهش درد و التهاب، ماساژ، اولتراسوند، نرمش و حرکات کششی، تمرینات تقویتی مفاصل و … می‌باشد.

هدف از انجام فیزیوتراپی، کاهش درد، افزایش انعطاف‌پذیری، قدرت و حرکت مفصل برای جلوگیری از خشکی و تغییر شکل مفاصل و همچنین ضعف عضلات می‌باشد. درمان فیزیوتراپی نه تنها از بروز مجدد درد جلوگیری می‌کند. بلکه وضعیت سلامت عمومی را نیز بهبود می‌بخشد.


دکتر مسعود اعتدالی – بهترین متخصص کایروپراکتیک – درمان روماتیسم مفصلی


درمان روماتیسم مفصلی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

درمان روماتیسم مفصلی

این بیماری درمان قطعی ندارد و تنها با روش هایی می توان از شدت علائم کاست و به بهبود شرایط بیمار و کاهش درد و مشکلات بیمار کمک کرد. روش های درمانی روماتیسم مفصلی از پیشرفت بیماری و شدت تخریب مفاصل کم می کنند. بیماران مبتلا به روماتیسم مفصلی باید سطح فعالیت خود را کاهش دهند تا از تشدید ضعف و خستگی جلوگیری شود. استراحت دادن به مفاصل از شدت علائم بیماری کاسته و از تخریب بیشتر مفاصل جلوگیری می کند. مبتلایان به این بیماری باید بطور منظم به پزشک مراجعه کنند تا وضعیت جسمانی آن ها بطور دقیق مورد بررسی قرار بگیرند.

در صورت لزوم با تجویز پزشک و متخصص فیزیوتراپیست می توان از بریس های مخصوص که به اصلاح ناهنجاری های ایجاد شده کمک می کند استفاده کرد. تجویز داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند آسپرین، پیروکسیکام، ناپروکسن و ایبوپروفن می تواند شرایط بیمار را بهبود بخشد. تجویز داروهای استروئیدی مانند پردنیزولون در موارد شدید برای کمک به کاهش علائم بیماری می تواند موثر باشد. فیزیوتراپی و انجام تمرینات ورزشی تحت نظر فیزیوتراپیست می تواند وضعیت مفاصل را بهبود بخشیده و به کاهش مشکلات بیمار کمک کند.

تمرینات فیزیوتراپی به کاهش خشک مفاصل کمک کرده و انعطاف پذیری مفاصل درگیر را افزایش می دهد. کاردرمانی در منزل نیز برای مبتلایان به روماتیسم مفصلی مناسب است. متخصص کاردرمانی در منزل توصیه هایی در ارتباط با نحوه صحیح حرکت و بهبود عملکرد جسمی به بیمار می دهد.

 


دکتر مسعود اعتدالی،بهترین متخصص کایروپراکتیک

دکتری کایروپراکتیک از آمریکا، علم تطبیق و تنظیم ستون فقرات و مفاصل

جهت مشاهده صفحه رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

پس از لیزردرمانی چه اتفاقاتی می‌افتد و نتایج آن به چه صورت است؟

چگونه گردن‌درد را در خانه تسکین دهیم؟

درمان دیسک کمر با ورزش 

شکستگی کمر یا ستون فقرات

عفونت های ستون فقرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *