درمان سندروم تونل کارپال مچ دست | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی درمان سندروم تونل کارپال مچ دست

علائم این عارضه معمولاً با استفاده از روش‌های درمانی بدون جراحی و فیزیوتراپی بهتر از عمل جراحی درمان می‌شوند. برخی از این روش‌های درمانی عبارت‌اند از:

اصلاحات حرکتی

پرهیز از انجام فعالیت‌های روزانه که منجر به تشدید علائم عارضه می‌شوند. برخی از افراد که به ناراحتی‌های خفیف مبتلا هستند، در بین فعالیت‌های خود استراحت کرده و به دست خود استراحت می‌دهند.

اسپلینت و مچ‌بند

در ابتدا از روش‌های درمانی مثل بستن مچ‌بند به هنگام شب استفاده می‌شود. نگه‌داشتن مچ دست در حالت مستقیم به برداشتن فشار از روی عصب مدیان کمک می‌کند. استفاده از مچ‌بند در هنگام شب می‌تواند علائمی که باعث اختلال در خواب می‌شوند را از بین ببرد.

دارودرمانی

برخی از داروها می‌توانند درد و ورم ناشی از سندرم تونل کارپال را رفع کنند. داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی می‌توانند ناراحتی‌های ناشی از این عارضه را به‌طور موقت از بین ببرند. داروهای کورتیکواستروئیدی نیز به‌ منظور رفع ورم دور عصب به شکل خوراکی مصرف می‌شوند.

تزریق کورتیکواستروئید

کورتیکواستروئیدها (مثل پردنیزون) و یا داروهایی مثل لیدوکائین را می‌توان به‌طور مستقیم به مچ دست تزریق کرده و فشار وارده بر روی عصب مدیان در افراد مبتلا به علائم خفیف تا متوسط را رفع کرد.

درمان سندروم تونل کارپال مچ دست | بهترین متخصص کایروپراکتیک

اوزون تراپی

اوزون تراپی به شکل مؤثری تمامی عارضه‌های مربوط به درد عصبی ازجمله سندرم کارپال تونل را درمان می‌کند. اوزون تراپی یک روش درمانی طبیعی با کمک سلول‌های بنیادی است که روند بازسازی طبیعی بدن را تحریک می‌کند.

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

پی آر پی یک روش جدید درمانی برای سندرم تونل کارپال است که در آن از یک محلول مخصوص برای تعمیر آسیب‌های وارده به عصب مدیان استفاده می‌شود. پلاسمای غنی از پلاکت با هیدرودیسکشن عصب می‌تواند سندرم کارپال تونل را درمان کند.

فیزیوتراپی

روش‌های درمانی فیزیوتراپی برای سندرم کارپال تونل عبارت‌اند از تمرینات کششی و تقویتی به‌منظور بهبود بیومکانیک مفاصل، ماساژ درمانی، منیپولاسیون، اولتراسوند تراپی، الکتروتراپی، مگنت تراپی و لیزر درمانی.

روش‌های درمانی دستی

درمان‌های دستی ازجمله تحرک بخشی به مفاصل و تکنیک‌های پیشرفته‌ی ماساژ می‌توانند عملکرد ساعد و مچ دست را بهبود بخشند.

تحریک الکتریکی

تحریک الکتریکی و اولتراسوند می‌توانند خاصیت انعطاف‌پذیری بافت‌ها را افزایش داده، گردش خون را تقویت کرده و تورم و درد و التهاب را کاهش دهند.

مگنت تراپی تحریکی

مگنت تراپی تحریکی می‌تواند تورم موجود در ناحیه را از بین برده، ترمیم بافت عصبی آسیب‌دیده در اثر فشار را تسریع کرده و عملکرد کلی سلول‌های منطقه را بهبود بخشد.

شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی می‌تواند عارضه‌هایی چون تاندونیت، بافت اسکار، تورم و ذرات کلسیم که باعث تاندونیت کلسیفیه و آرتروز می‌شوند را درمان کند.

ورزش برای درمان سندرم تونل کارپال

شنا رفتن عنکبوت‌ها بر روی آینه: این تمرین فاسیای کف دست، ساختارهای تونل کارپال و عصب مدیان که در سندرم تونل کارپال آسیب می‌بیند را می‌کشد.

بهترین متخصص کایروپراکتیک اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی 


مطالعه بیشتر:

عوامل پوکی استخوان در افراد

روش‌های درمان درد باسن و لگن

علائم سندروم تونل کارپال مچ دست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *