درمان های خانگی برای گردن درد | بهترین متخصص کایروپراکتیک

درمان های خانگی برای گردن درد

درمان های خانگی برای گردن درد می توانند درد در گردن را تسکین دهند. گردن درد، بیماری شایعی در بزرگسالان است. ایستادن بیش از حد و انجام کارهای خسته کننده از جمله عواملی است که منجر به درد شانه و گردن می شود. روش های درمانی زیادی برای درد گردن در دسترس است. شما می توانید برای کاهش درد گردن به یوگا یا سایر انواع ورزش بپردازید. در این مقاله، ما در مورد علل درد گردن بحث خواهیم کرد و برخی از درمان های خانگی طبیعی که می توانند درد گردن را تسکین دهند، شرح می دهیم.

شایع ترین علل درد گردن

تنش و آسیب عضلانی بر روی گردن، شایعترین دلایل درد گردن است. اما علاوه بر آن، ممکن است به دلیل وضعیت بد خوابیدن، تنش و یا استرس، خم شدن طولانی مدت، دراز کشیدن روی یک تشک بیش از حد نرم یا وضعیت بد بدن دچار درد گردن شوید. برای پیشگیری از وخیم تر شدن گردن درد، تشخیص و مقابله با آن از اهمیت زیادی برخوردار است. بهترین روش برای بهبود درد گردن، مراقبت های کایروپراکتیک است. این داروهای خانگی طبیعی همچنین ممکن است به تسکین درد کمک کنند.

درمان های خانگی برای گردن درد

تمرینات ورزشی
تمرینات تقویتی، به افزایش حجم عضلات و تقویت و انعطاف پذیری آنها کمک می کند. ورزش می تواند به کاهش درد گردن کمک کرده و گردن را انعطاف پذیر و محکم کند. انجام یک تمرین ساده می تواند درد گردن را تسکین دهد. برای مدتی سر خود را به جلو و عقب و سپس به تدریج از یک طرف به طرف دیگر تکان دهید. هنگامی که ماهیچه هایتان احساس تنش کمتری کرد، به آرامی سر خود را کاملاً به سمت چپ و سپس کاملاً به سمت راست خود بچرخانید. اگر این وضعیت برای شما ناراحت کنند است، سرعت تمرین خود را کم کنید. در طول روز، هر چند ساعت یک بار انجام دهید. این کار را حداقل 5 روز در هفته تکرار کنید.

یوگا

استرس می تواند باعث ایجاد تنش در عضلات شود. پیروی از تکنیک های سنتی آرامش، مانند یوگا، می تواند به بدن شما کمک کند تا آرامش خودش را حفظ کردن و تنش در اطراف گردن و شانه ها را برطرف کند. برخی از تمرینات یوگا که می تواند در تسکین گردن درد موثر باشند، عبارتند از:

مارجاریاسانا . مارجاریاسانا به عنوان ژست گربه شناخته می شود. این وضعیت می تواند به کشش عضلات ستون فقرات و کمر کمک کند تا درد گردن را تسکین دهد.
اوتانا شیشوسانا . این حالت باعث گسترش ستون فقرات و همچنین افزایش جریان خون در گردن و سر می شود.
بالاسانا . به این حالت ژست کودک نیز گفته می شود. یک حالت ساده است که به آرامی گردن و کمر را می کشد. از این حرکت به عنوان حالت استراحت بین ژست های دیگر استفاده کنید. بهتر است یوگا را 5-7 بار در هفته انجام دهید.

درمان های خانگی برای گردن درد | بهترین متخصص کایروپراکتیک

روغن های گیاهی

روغن نعناع دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به تسکین درد عضلات کمک کند. روغن اسطوخودوس اغلب در رایحه درمانی برای آرامش بخشیدن به ذهن استفاده می شود . همچنین می تواند عضلات بدن را تسکین دهد. این روغن با از بین بردن استرس و اضطراب همچنین می تواند به کاهش تنش جسمی کمک کند. روغن ریحان ضد اسپاسم و ضد درد است. همچنین در کاهش استرس مفید بوده و می تواند برای کاهش درد گردن استفاده شود.

مخلوطی از روغن های اساسی تهیه کنید. چند قطره از این مخلوط را با روغن زیتون گرم مخلوط کنید. چند دقیقه این روغن را روی گردن ماساژ دهید. همچنین می توانید از این روغن ها به صورت جداگانه یا از ترکیبی از روغن ها استفاده کنید. فراموش نکنید که آن را در یک روغن حامل رقیق کنید. از این روغن ها دو بار در روز استفاده کنید.

طب سوزنی

طب سوزنی روشی است که در آن سوزن های ریزی در نقاط خاص و استراتژیک پوست قرار داده می شود. طب سوزنی، برای درمان هر نوع دردی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. بررسی های صورت گرفته، طب سوزنی را به عنوان جایگزینی برای طب سنتی برای تسکین کوتاه مدت از درد گردن توصیه می کنند.

برای درمان درد گردن خود از طریق طب سوزنی با یک درمانگر با تجربه مشورت کنید. توصیه می شود هفته ای یک یا دو جلسه برای چند ماه طب سوزنی را تکرار کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب یک درمان خانگی عالی برای درد و سفتی گردن است. آنتی اکسیدان ها و عوامل ضد التهابی موجود در سرکه سیب می توانند تنش موجود در عضلات گردن را تسکین و درد را کاهش دهد.

دستمال را در سرکه خیس کنید و آن را روی گردن خود قرار دهید. بگذارید حدود یک ساعت روی آن بماند. هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی می تواند هر دردی را در بدن التیام بخشد و به بهبود خواب شما کمک کند. ناحیه درد را به آرامی ماساژ یا مالش دهید تا جریان خون تحریک شود و فشار در عضلات را کاهش دهد.

دوش آب گرم بگیرید و پوست خود را خشک کنید. یک قاشق غذاخوری روغن را کمی گرم کرده و گردن خود را با آن ماساژ دهید. با حرکات دورانی به آرامی و برای چند دقیقه ماساژ دهید. این کار را هر روز صبح تکرار کنید. همچنین می توانید در طول روز یک بار دیگر گردن خود را ماساژ دهید.

توجه: در صورت ایجاد درد بیشتر، محل آسیب دیده را مالش ندهید.

بسته یخی

یخ به تسکین التهاب در عضلات پس از یک فعالیت شدید کمک می کند. استفاده از کیسه یخ، گشاد شدن عروق زیر جلدی را افزایش می دهد، که جریان خون خنک شده را به عقب به عضلات دردناک در گردن بهبود می بخشد.

تکه های یخ را داخل حوله قرار داده و روی گردن قرار دهید. روش دیگر، شما می توانید کیسه یخ را خنک کرده و روی گردن قرار دهید. بگذارید چند دقیقه روی آن بماند. این کار را سه تا چهار بار در روز تکرار کنید.

مکمل ویتامین ها

اگر گردن درد مکرر دارید، باید رژیم غذایی خود را با ویتامین ها تکمیل کنید. کمبود ویتامین D می تواند منجر به ایجاد درد مزمن در مناطق مختلف، به ویژه در اطراف مفاصل شود.

ویتامین B کمپلکس مسکن طبیعی است. این ویتامین ها باعث کاهش درد و التهاب با منشأ نوروپاتیک و اسکلتی عضلانی می شود. ویتامین C یک ماده ضد دردی است، به این معنی که آستانه درد را افزایش می دهد. این ماده حاوی آنتی اکسیدان است که مصرف آن با کاهش درد همراه خواهد بود.

حتماً یک رژیم متعادل داشته باشید که تمام مواد مغذی ضروری را تأمین کند. برای مکمل های ویتامین تجویز شده با یک متخصص تغذیه یا پزشک شخصی خود مشورت کنید.

نمک اپسوم

نمک اپسوم، همچنین به عنوان سولفات منیزیم شناخته می شود، دارای خواص ضد درد است. این نمک می تواند به از بین بردن درد همراه با اختلالات گردن کمک کند. سه چهارم وان را با آب گرم پر کرده و نمک اپسوم را به آن اضافه کنید. نمک را در آب مخلوط کرده و به مدت 10 تا 15 دقیقه در آن خیس کنید. روزی دو بار گردن خود را آب نمک اپسوم ماساژ دهید.

گردنبند طبی

گردنبند طبی هنگام تحمل درد از گردن، در تحمل وزن سر پشتیبانی می کند. گردنبند طبی را به دور گردن خود بپیچید و آن را روشن نگه دارید تا زمانی که درد کم شود. در فواصل منظم، گردنبند طبی را برداشته و عضلات گردن و شانه خود را کشش بدهید. برای رفع گردن درد از گردنبند طبی در مواقع لازم استفاده کنید.

استراحت

اگر مستعد درد گردن هستید، بهتر است که در طول روز به اندازه کافی استراحت کنید. حرکت و توجه به وضعیت بدن شما در پیشگیری و همچنین تسکین درد گردن نقش حیاتی دارد. از مصرف غذاهای ناخواسته خودداری کنید و غذاهای سالم مصرف کنید زیرا چاقی عضلات بدن، عضلات گردن را تحت فشار قرار می دهد.

راه های پیشگیری از گردن درد

در اینجا چند نکته آورده شده است که می تواند به شما در پیشگیری از شروع درد گردن کمک کند. نکات پیشگیری از شروع مجدد گردن درد، عبارتند از:

به طور مداوم رانندگی نکنید، زیرا ممکن است برای گردن و کمر مضر باشد.
هنگام استفاده از تلفن همراه خود، مطمئن شوید که گردن شما در وضعیتی قرار نگرفته که زیاد خسته شود.
وقتی از لپ تاپ یا رایانه شخصی خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که صفحه در مقابل سطح چشم قرار دارد.
برای شل نگه داشتن عضلات گردن، در فواصل منظم، روش های کششی و آرامش را مانند تمرینات گردن تمرین کنید.
اگر احساس می کنید موقعیت خوابیدن شما باعث درد گردن می شود، باید آن را تغییر دهید و استفاده از بالش مناسب را در نظر بگیرید.
گردن درد مزمن می تواند نتیجه وضعیت نامناسب، استرس جسمی و رژیم غذایی نامناسب باشد. اینها برخی از درمان های خانگی طبیعی است که می تواند در تسکین درد مفید باشد. اگر درد همچنان ادامه داشت، به پزشک مراجعه کنید.

 


دکتر مسعود اعتدالی،بهترین متخصص کایروپراکتیک

دکتری کایروپراکتیک از آمریکا، علم تطبیق و تنظیم ستون فقرات و مفاصل

جهت مشاهده صفحه رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

پس از لیزردرمانی چه اتفاقاتی می‌افتد و نتایج آن به چه صورت است؟

چگونه گردن‌درد را در خانه تسکین دهیم؟

درمان دیسک کمر با ورزش 

شکستگی کمر یا ستون فقرات

عفونت های ستون فقرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *