درمان های غیر دارویی فیبرومیالژیا | بهترین متخصص کایروپراکتیک

درمان های غیر دارویی فیبرومیالژیا

انواع روش های درمان های غیر دارویی فیبرومیالژیا مختلف می توانند به کاهش تأثیرهای بدی که فیبرومیالژیا بر روی بدن و زندگی شما دارد کمک کنند. مثالها عبارتند از:

ورزش درمانی:

پزشک متخصص کایروپراکتیک می تواند تمریناتی را به شما آموزش دهد که قدرت، انعطاف پذیری و استقامت شما را بهبود بخشد. تمرینات آبی نیز ممکن است مفید باشد. در ابتدا ورزش ممکن است درد شما را افزایش دهد اما انجام آن به تدریج و به طور منظم اغلب علائم را کاهش می دهد. تمرینات مناسب شامل پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری و ورزش های آبی می باشد. حرکات کششی و ریلکسیشن نیز مفید هستند. آنها همچنین به شما یاد می دهند که با ایجاد تغییراتی در محل زندگی و کارتان استرس و فشار کمتری به بدن تان وارد شود.

مدیریت استرس:

برنامه ای برای جلوگیری یا محدود کردن فشار بیش از حد جسمی و روحی تهیه کنید. هر روز زمانی را برای ریلکس کردن در نظر بگیرید. اما سعی کنید روال خود را کاملا تغییر ندهید. افرادی که کار را رها می کنند یا تمام فعالیت های خود را رها می کنند نسبت به افرادی که همچنان فعال هستند، عملکرد بدتری دارند. تکنیک های کنترل استرس مانند تمرینات تنفس عمیق یا مدیتیشن را امتحان کنید.

درمان های غیر دارویی فیبرومیالژیا | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بهداشت خواب:

از آنجا که خستگی یکی از اجزای اصلی فیبرومیالژیا است، داشتن یک خواب خوب و با کیفیت ضروری است. علاوه بر اختصاص زمان کافی برای خواب، عادات خواب مانند خوابیدن و بیدار شدن در یک ساعت مشخص و محدود کردن چرت زدن در روز را نیز تمرین کنید.

آهسته و پیوسته پیش برو:

فعالیت خود را در یک سطح نگه دارید. اگر در روزهایی با حال خوب بیش از حد کار کنید ممکن است روزهای بد بیشتری داشته باشید. اعتدال یعنی در روزهایی با حال خوب، در انجام کار ها و فعالیت ها زیاده روی نکنید و در روزهایی که علائم شعله ور می شوند، خود را محدود نکنید و کار خود را خیلی کم نکنید.

سبک زندگی سالم داشته باشید: غذاهای سالم بخورید. دخانیات استفاده نکنید. مصرف کافئین خود را محدود کنید.

دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید 


مطالب پیشنهادی:

آسیب های مینیسک زانو چیست؟

علل و علائم فیبرومیالژیا یا ( درد منتشر عضلانی اسکلتی )

تشخیص و درمان فیبرومیالژیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *