درمان پارگی روتاتور کاف | بهترین متخصص کایروپراکتیک

درمان پارگی روتاتور کاف

برای درمان پارگی روتاتور کاف از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟

بعد از اینکه بیمار به پزشک ارتوپد برای مشکل پارگی روتاتور کاف مراجعه کرد، در مرحله اول پزشک از او درباره نشانه‌های درد سوال می‌کند و همچنین از او می‌خواهد تا محل درد را نشان دهد. هر چه بیمار زودتر به پزشک مراجعه کند، درمان برای او موثرتر خواهد بود. اگر پزشک نیاز به بررسی‌های بیشتری درباره وضعیت بیمار داشته باشد از او می‌خواهد که برخی از آزمایش‌ها مانند MRI، سونوگرافی، اشعه ایکس و غیره انجام دهد.

یکی از رایج ترین روش‌های درمان پارگی روتاتور کاف برای بیمارانی که زودتر به پزشک مراجعه می‌کنند، فیزیوتراپی است. اگر بیماری در مراحل اولیه خود باشد، فیزیوتراپی بسیار موثر و جوابگو است. برای مواردی که وضعیت بیمار وخیم باشد، پزشک از روش جراحی برای درمان بیماری استفاده می‌کند.

درباره شانه یخ زده چه می‌دانید؟

شانه یخ‌زده به یکباره و ناگهانی رخ نمی‌دهد؛ بلکه به تدریج و بعد از گذشت مدتی فرد حس می‌کند که شانه‌هایش سفت شده‌اند و حس درد او را آزار می‌دهد. درد شانه در شانه یخ‌زده 3 حالت دارد.

  • حالت اول به این صورت است که فرد دامنه حرکتی محدودی برای شانه‌ها دارد و اگر بخواهد بیشتر از حد مشخصی شانه‌ها را حرکت دهد، شانه‌هایش درد می‌گیرند.
  • در حالت دوم، مفصل شانه در هنگام حرکت، سفت است و درد دارد.
  • حالت سوم هم به این صورت است که شانه فرد به آرامی شروع به بازگشت به حالت عادی می‌کند.

درمان پارگی روتاتور کاف | بهترین متخصص کایروپراکتیک

دکتر مسعود اعتدالی بهترین متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر کسی به شانه یخ‌زده مبتلا شود، شب‌ها بیشتر احساس درد دارد. چون وقتی روی شانه آسیب دیده می‌خوابد، فشار بیشتری روی آن وارد می‌شود و درد آن هم طبیعتا بیشتر می‌شود. شانه یخ‌زده در زنان بیشتر از مردان شایع است و معمولا افراد بالای 40 سال به این نوع درد دچار می‌شوند. به طور کلی شانه یخ‌زده خود به خود بر اثر گذشت 12 تا 18 ماه با رعایت اصول درست حرکتی شانه و دست، خوب می‌شود.

برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی شانه یخ‌زده و کاهش درد آن، بهتر است به فیزیوتراپ مراجعه کنید تا با انجام دادن تمرین‌های مناسب از شر درد و محدودیت حرکتی شانه یخ‌زده خلاص شوید. یکی دیگر از گزینه‌های درمان شانه یخ زده تزریق داروی کورتیکواستروئید است. در بعضی موارد هم از گزینه عمل جراحی استفاده می‌شود.

 


مطالب پیشنهادی:

بورسیت و روتاتور کاف

علل و علائم کشیدگی و پارگی تاندون شانه

موارد تجویز فیزیوتراپی

علل بروز درد شانه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *