راه های تشخیص و درمان بیماری اسگود شلاتر | بهترین متخصص کایروپراکتیک

راه های تشخیص و درمان بیماری اسگود شلاتر

این بیماری در واقع التهاب ناحیه ای در زیر زانو ست ، جایی که تاندون کشکک (پتلا) به استخوان درشت نی (تیبیا) اتصال می یابد. بیماری اسگود شلاتر یا درد زانو در نوجوانان (Osgood-Schlatter) یکی از علل شایع زانو درد در سن رشد می باشد.

تشخیص

علاوه بر معاینه ی فیزیکی ، ممکن است پزشک جهت بررسی بیشتر استخوان و رد سایر تشخیص های افتراقی، گرافی ساده از زانوی کودک درخواست نماید.

درمان

درمان این بیماری بر روی کاهش درد زانو و تورم تمرکز دارد. حتما لازم است که نوجوان فعالیت های ورزشی خود را تا زمانی که احساس ناراحتی یا درد قابل توجه در زانو نداشته باشد ، محدود سازد. در بعضی مواقع لازم است برای درمان بیماری اسگود شلاتر (درد زانو در نوجوانان) این استراحت نسبی تا ماه ها به طول انجامد.

راه های تشخیص و درمان بیماری اسگود شلاتر | بهترین متخصص کایروپراکتیک

سایر روش های بازتوانی

ورزش های کششی : کشش عضلات جلو و عقب ران (عضلات چهار سر و سه سر ران) ، ممکن است به کاهش درد کمک کرده و مانع از بازگشت بیماری پس از شروع مجدد ورزش شود.
داروهای ضدالتهابی : این داروها برای کاهش التهاب ، درد و ادم تجویز می شود.
جراحی : اکثر علایم بیماری با تکمیل جهش رشدی نوجوان (حدود 14 سالگی برای دختران و حدود 16 سالگی برای پسران ) بهبود خواهد یافت، به همین دلیل جراحی تنها در موارد نادر نیاز است.

خلاصه

بیماری یکی از علل شایع درد جلو و زیر زانو در نوجوانان در حال رشد می باشد. کودکانی که به ورزش های حرفه ای مشغول هستند -خصوصا دومیدانی و ورزش های جهشی- در خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری قرار دارند. در اکثر مواقع ؛ استراحت ، داروهای مسکن و ورزش های قدرتی و کششی مناسب می تواند منجر به بهبود بیماری اسگود شلاتر (درد زانو در نوجوانان) ، کاهش درد و بازگشت فعالیت شود.

بهترین متخصص کایروپراکتیک اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی 


مطالعه بیشتر:

درمان آسیب رباط صلیبی خلفی با تمرینات ورزشی

علت و علائم بیماری اسگود شلاتر

روش های درمان درد ناشی از نقاط ماشه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *