تشخیص کمر درد

تشخیص

روش های تشخیص کمر درد

پزشک شما پشت شما را معاینه می کند و توانایی شما در نشستن ، ایستادن ، راه رفتن و بلند کردن پاهای شما را ارزیابی می کند. پزشک ممکن است از شما بخواهد که درد خود را در مقیاس صفر تا ۱۰ ارزیابی کنید و در مورد اینکه عملکرد دردتان چگونه است ، با شما صحبت کند.

این ارزیابی ها به تعیین اینکه درد از کجا می رسد ، کمک می کند قبل از درد شما را مجبور به متوقف کردن کند یا اینکه اسپاسم عضلانی دارید یا خیر. آنها همچنین می توانند در رد دلایل جدی تر از درد کمر کمک کنند.

اگر دلیلی وجود دارد که گمان کنید شرایط خاصی باعث کمردرد شما می شود ، پزشک شما ممکن است یک یا چند آزمایش را انجام دهد:

  • اشعه ایکس. این تصاویر ترازو و استخوانهای شما را نشان می دهد و آیا آرتریت دارید یا استخوانهای شکسته دارید. این تصاویر به تنهایی مشکلی در نخاع ، عضلات ، اعصاب یا دیسک شما نشان نمی دهد.
  • اسکن MRI یا سی تی اسکن. این اسکن ها تصاویری تولید می کنند که می توانند دیسک های فتق یا مشکلات استخوانی ، عضلات ، بافت ، تاندون ها ، اعصاب ، رباط ها و رگ های خونی را آشکار کنند.
  • آزمایش خون اینها می توانند در تشخیص اینکه آیا شما یک عفونت یا بیماری دیگری که ممکن است باعث درد شما شود ، کمک می کند.
  • اسکن استخوان. در موارد نادر ، پزشک شما ممکن است از اسکن استخوان برای جستجوی تومورهای استخوانی یا شکستگی های فشاری ناشی از پوکی استخوان استفاده کند.
  • مطالعات عصبی. الکترومیوگرافی (EMG) ضربان های الکتریکی تولید شده توسط اعصاب و واکنش عضلات شما را اندازه گیری می کند. این آزمایش می تواند فشرده سازی عصبی ناشی از دیسک فتق یا تنگ شدن کانال ستون فقرات شما (تنگی نخاع) را تأیید کند.

روش های تشخیص کمر درد

دکتر مسعود اعتدالی

نماینده رسمی انجمن علمی کایروپراکتیک ایران

دکترای کایروپراکتیک (علم تطبیق وتنظیم ستون فقرات)

پیشگیری و درمان طبیعی

ناراحتی های ستون فقرات و مفاصل

دارای بوردهای سراسری و ایالتی از آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *