روش های درمان آسیب همسترینگ | بهترین متخصص کایروپراکتیک

روش های درمان آسیب همسترینگ

این عارضه معمولاً خود به خود درمان می­شود. اما معمولاً درمان کامل آن هفته­ ها و یا شاید هم ماه ها به طول انجامد. مدت زمان درمان بسته به سن فرد، سلامتی او و شدت جراحت می­ تواند متفاوت باشد. موارد خفیف آسیب همسترینگ را می توان در خانه درمان کرد. اما اگر تحمل هیچ وزنی روی پای آسیب دیده خود ندارید یا نمی توانید بیش از چهار قدم بدون درد قابل توجه راه بروید باید به پزشک مراجعه کنید.

بهبود علائم آسیب همسترینگ

از ورزش­ها و یا فعالیت­هایی که می­توانند منجر به ایجاد درد شوند، پرهیز کنید (تا زمانی که این عارضه بهبود یابد). در این زمان شما می­توانید فعالیت­ها و یا ورزش­های دیگری را انجام دهید؛ تازمانی که منجر به دردشدیدتر و یا آسیب جدی­تری در شما نشوند. درمواقع استراحت، لگن آسیب دیده را روی یک بالش قراردهید. این مسئله روزهای اول بعد از آسیب می­تواند بسیار کمک کننده و موثر باشد.

روی مکان آسیب دیده یخ قراردهید. شما می­توانید از یک کمپرس یخ به مدت 15 دقیقه و هر یک یا دوساعت استفاده کنید و همچنین لازم به ذکر است که حوله نازکی را نیز بین یخ و پوست تان قرار دهید. به مدت 6 ساعت بعد از صدمه ایجاد شده می­توانید از یخ استفاده کرده و دربرخی افراد تا دو روز بعد از آسیب دیدگی گذاشتن یخ برروی ناحیه آسیب دیده می­تواند موثر باشد.

روش های درمان آسیب همسترینگ | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بخش بالایی استخوان ران را با یک نوار ضخیم و یا باند ببندید و یا از گن فشرده ساز استفاده کنید. این وسایل می­توانند از ماهیچه­های ران حفاظت کنند.
از داروهای مسکن استفاده کنید. اگر درد شدیدی را در ناحیه آسیب دیدگی همسترینگ مشاهده کردید، پزشک تان به شما داروهای ضد درد قوی را توصیه خواهد کرد. اگر این درد شدید نباشد، می­توانید از داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن، ناپروکسن و یا ایبوپروفن استفاده کنید.

مطالعه بیشتر : بیماری های مفصل ران یا هیپ

بعد از گذشت چند روز و فروکش کردن التهاب اولیه می توانید از حوله گرم و یا کیسه اّب گرم استفاده کنید. گرما با افزایش جریان خون منطقه و دور کردن فاکتورهای التهابی از محل آسیب به کاهش درد و التهاب و افزایش سرعت روند ترمیم کمک می کند. کیسه گرم را می توانید به مدت 10 تا 20 دقیقه در موضع قرار دهید و هر 3 تا 4 ساعت تکرار کنید. تا زمانی که درد دارید می توانید از این روش استفاده کنید.

گاهی اوقات اگر شدت آسیب زیاد باشد ممکن است چندین جلسه فیزیوتراپی نیز جهت شما تجویز شود. در جلسات فیزیوتراپی ابتدا مدالیته های گرمایی مثل کیسه آب گرم و یا اولتراسوند ( گرمای عمقی) برای شما گذاشته می شود و سپس حرکات ورزشی مخصوص با شدت و تعداد کم برای شما شروع می شود و به تدریح افزایش می یابد. از حرکات ناگهانی و شدید پرهیز کنید چون می تواند منجر به افزایش درد و یا حتی آسیب مجدد گردد.

بعد از اینکه بهبودی حاصل شد، می­توانید به آرامی حرکات کششی و ورزش­هایی جهت تقویت ماهیچه ­های همسترینگ انجام دهید. حرکات کششی و ورزش می­توانند به ماهیچه­های این قسمت کمک کنند و آن­ها را از سفت و کوتاه شدن مصون بدارند. پزشک تان ورزش­های صحیح را به شما یاد خواهد داد. بسیار ضروری ست که قبل از انجام ورزش­ و یا هرنوع فعالیت بدنی دیگر، به آسیب ایجاد شده اجازه بهبودی کامل دهید. اگر بهبودی کامل حاصل نشود، شما دوباره به این عارضه مبتلا خواهید شد.

بهترین متخصص کایروپراکتیک اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی 


مطالعه بیشتر:

بیماری های مفصل ران یا هیپ

علائم و پیشگیری آسیب دیدگی همسترینگ

درمان جراحت ها و آسیب های انگشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *