روش های درمان گلف البو | بهترین متخصص کایروپراکتیک

روش های درمان گلف البو

استراحت

اگر شما به عارضه آرنج گلف بازان یا گلف البو دچار شده‌اید باید از انجام فعالیت‌های شدید که ممکن است وضعیت شما را وخیم‌تر کند پرهیز کنید و به آرامی فرایند بهبودی و درمان آرنج گلف بازان را بگذرانید. در ورزش‌هایی که نیاز به انرژی زیاد دارند مانند ورزش‌هایی که با راکت انجام می‌شود، گلف و بیس بال مشارکت نکنید تا عارضه آرنج گلف بازان به طور کامل بهبود یابد.

استعمال یخ روی ناحیه آسیب‌دیده

استفاده از یخ روی ناحیه آسیب‌دیده بسیار مفید است زیرا باعث بیحسی شده و با محدود کردن کردش جریان خون در ناحیه آسیب‌دیده، تورم آن را کاهش می‌دهد. قرار دادن یخ روی انگشتان، مچ، آرنج و ساعد به کاهش تدریجی درد کمک می‌کند.

حفاظت از آرنج

اگر شما به گلف البو مبتلا شده‌اید، توصیه می‌شود که آرنج آسیب‌دیده را با یک نوارکشی تمیز یا آرنج‌بندهای طبی موجود ببندید. با این کار علاوه بر کاهش درد، فرایند بهبودی نیز تسریع می‌شود.

دارو

مصرف داروهای ضدالتهابی یکی از بهترین روش‌های درمانی برای کاهش درد گلف البو است. آسپیرین، استامینوفن، ناپروکسن و ایبوپروفن برخی از داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک هستند که مصرف آنها برای درمان بیماری توصیه می‌شود. اگر این داروها مؤثر واقع نشد احتمالاً پزشک تزریق کورتیزون را برای کاهش سریع درد و تورم تجویز خواهد کرد.

تزریق کورتیکواستروئید

تزریق کورتیزون به کاهش التهاب و درد ناشی از جراحات ورزشی و آسیب‌دیدگی‌های عضلانی اسکلتی مانند بیماری آرنج گلف بازان کمک می‌کند. تزریق کورتیکواستروئید پلی است بین بی‌تحرکی آرنج و توان‌بخشی، با تزریق این داروها بیمار قادر خواهد بود که اعمال فیزیوتراپی را که قبلاً قادر به انجام آنها نبود انجام دهد.

اوزون تراپی

اوزون تراپی یک روش بدیع، مطمئن و مؤثر در درمان گلف البو است که در آن از گاز اکسیژن / اوزون با گرید پزشکی استفاده می‌شود:

  • کاهش التهاب مزمن آرنج
  • تقویت‌ترمیم بافت و بازسازی بافت‌ها
  • افزایش انرژی سلولی
  • افزایش ارسال اکسیژن به سلول‌ها و جریان خون

روش های درمان گلف البو | بهترین متخصص کایروپراکتیک

تزریق آر پی آر

تزریق پلاسمای غنی‌شده با پلاکت (پی آر پی) یک روش درمانی جدید برای کاهش مشکلات تاندونی مزمن و مقاوم به درمان مانند گلف البو و آرنج تنیس‌بازان است. پی آر پی یک روش غیر جراحی است که دران مقدار کمی از خون خود بیمار کشیده می‌شود. پلاکت‌ها، سلول‌های خونی هستند که فاکتورهای رشد ترشح می‌کنند (شامل هورمون رشد انسانی) و در فرایند بهبود بافت‌ها مؤثر هستند.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی نقش بسیار مؤثری در فرایند بهبودی عارضه آرنج گلف بازان دارد. متخصصین ما برخی تمرینات کم ضربه و ملایم را برای تقویت عضلات و افزایش توان حرکتی مفصل آرنج طراحی کرده و از برخی مداخلاتفیزیوتراپی مانند TENS، اولتراسوند، لیزر درمانی، ماساژ درمانی و درمان‌های دستی برای کاهش درد آرنج و بازسازی بافت‌ها استفاده می‌کنند.

درمان‌های کایروپرکتیک

روش‌های متنوعی از درمان‌های کایروپرکتیک وجود دارد که باعث کاهش ناراحتی‌ها و کمک به بهبود جراحات زمینه‌ای می‌شود. سه روش درمانی مرسوم درمان کایروپرکتیک عبارتند از:

جریان‌های میکرو:

از جریان الکتریکی ضعیف برای کاهش درد و التهاب آرنج در ناحیه آسیب‌دیده استفاده می‌شود.

درمان رهایی عضلانی:

از آنجا که تاندون‌ها و عضلات آسیب‌دیده ریشه بیماری هستند باید روی آنها تمرکز کرد. این روش درمانی به کاهش گرفتگی و انقباض عضلانی و همچنین کاهش التهاب کمک می‌کند.

تنظیم:

در حالی که تنظیمات برای درمان مسائل مربوط به گردن و کمر بسیار متداول است، این روش‌های درمانی کایروپرکتیک به درمان بیماری آرنج گلف بازان نیز کمک می‌کند. هدف از انجام این روش، کاهش درد، بهینه‌سازی عملکرد آرنج و بازیابی حرکتی ازدست‌رفته در مفصل آرنج است.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی با کشش اصطکاکی عضلات به درمان علائم گلف البو، رها شدن بافت نرم و مایوفاشیال کمک می‌کند. افلوراژ و پتریساژ بافت را نرم کرده و جریان خون را که به تسریع فرایند بهبودی کمک می‌کند افزایش می‌دهد و باعث بهبود عملکرد ماهیچه‌ها می‌شود.

شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی یک روش درمانی مؤثر برای کاهش التهاب‌های مزمن آرنج مانند گلف البو است. مهم‌ترین ویژگی شاک ویو تراپی، کاهش سریع درد و بازیابی توان حرکتی و تسریع فرایند بهبودی و درمان دردهای مزمن و حاد آرنج است.

تمرینات ورزشی و کشش

انجام تمرینات ورزشی ساده و تمرینات کششی و حرکات اصلاحی درد آرنج می‌تواند به درمان بیماری گلف البو یا آرنج گلف بازان کمک کند. برخی تمرینات ورزشی و کششی شامل فلکشن جانبی، کشش باند لاستیکی، تمرینات افزایش‌دهنده دامنه حرکتی و فلکشن مچ دست با وزنه است. این تمرینات و کشش‌ها به تقویت تاندون‌ها و عضلات درگیر در بیماری آرنج گلف بازان کمک کرده و می‌تواند از وقوع دوباره این عارضه پیشگیری کند.

در کنار درمان بیماری گلف البو می‌توان از بروز مجدد آن نیز پیشگیری کرد. در زیر به برخی از بهترین اقدامات که برای پیشگیری از ابتلا به عارضه گلف البو می‌توان انجام داد اشاره شده است:

بلند کردن هوشمندانه اجسام:

هر زمانی که می‌خواهید چیزی را بلند کنید، مطمئن باشید که وضعیت مچ دست شما محکم و پایدار است تا حداقل فشار به آرنج شما منتقل شود.

گرم کردن قبل از شروع تمرینات ورزشی:

قبل از این که ورزش را شروع کنید باید عضلات را با راه رفتن، دو و حرکات کششی ملایم به مدت چند دقیقه گرم کنید.

تقویت عضلات ساعد:

شما می‌تواند با بلند کردن اجسام سبک، فشار دادن توپ گلف یا انجام حرکات ورزشی ساده، ساعد خود را تقویت نمایید.

بهترین متخصص کایروپراکتیک اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی 


مطالعه بیشتر:

درمان سندروم تونل کارپال مچ دست

روش‌های درمان درد باسن و لگن

علل و علائم گلف البو یا آرنج گلف بازان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *