زانو درد | بهترین متخصص کایروپراکتیک

زانو درد

همانطور که می دانید درد ز‌انو یک بیماری شایع است که تمامی ما با آن آشنا هستیم . تمامی ما پدر بزرگ ها یا مادربزرگ هایمان را دیده ایم که به درد زانو دچار هستند و درد بسیاری را تحمل می کنند . ولی ممکن است شما نیز در سنین جوانی به درد زانو مبتلا باشید .

زانو درد مشکل شایعی است که در هر کدام از ساختارهای استخوانی زانو از جمله مفصل زانو (استخوان ران، درشت نی، نازک نی)، کاسه زانو (کشکک زانو) یا رباط‌ها و غضروف (مینیسک) زانو بوجود می‌آید. اغلب مشکلات زانو به خوبی به روش‌های درمانی محافظه کارانه واکنش نشان می‌دهند و به جراحی نیاز ندارند.

زانو درد یکی از دردهای نسبتاً شایع در جوامع امروزی است. زانو از بخش ها و اجزای زیاد و مختلفی تشکیل شده است و هر کدام از این اجزا که دچار آسیب دیدگی شوند، نتیجه زانو درد خواهد بود. آسیب دیدگی ممکن است به خاطر انجام یک حرکت تکراری، ضربه، ورزش یا نتیجه فرسایش خود بافت ها و در واقع افزایش سن باشد. آسیب زا‌نو ممکن است داخلی یا خارجی، در بخش جلو یا پشت زانو باشد.

صرف نظر از اینکه نوع آسیب زانو از چه نوعی است، این آسیب می تواند در هر دو زانو به وجود آمده باشد یا اینکه فقط یکی از پاها دچار مشکل شده باشد. ولی به طور کلی می توان گفت که محل درد و آسیب دیدگی اولین و مهم ترین سر نخ برای پیدا کردن سر منشأ مشکلات را به دست می دهد. البته پیدا کردن اشکال و تجزیه و تحلیل علائم به عهده یک پزشک متخصص است. یعنی اینکه شما اول از همه باید به یک پزشک مراجعه کنید.

محدودیت های زانو درد

علت زانو درد می‌تواند در نتیجه وارد شدن ضربه یا کشیدگی مداوم یا در نتیجه آسیب‌دیدگی ایجاد شود. گاهی اوقات این شرایط بدون دلیل مشخص در افراد مشاهده می‌شود. به هر حال هنگامی که فرد با درد ز‌انو مواجه شود، این شرایط می‌تواند برای وی محدودیت‌های حرکتی ایجاد نماید و این محدودیت‌ها شامل مشکلات مربوط به راه رفتن، ایستادن از حالت نشسته، یا بالا رفتن و پایین آمدن از پله است.


دکتر مسعود اعتدالی،بهترین متخصص کایروپراکتیک

دکتری کایروپراکتیک از آمریکا، علم تطبیق و تنظیم ستون فقرات و مفاصل

جهت مشاهده صفحه رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

انواع تکنیک‌های تراکشن و میزان موثر بودن تراکشن

آناتومی مچ پا

عوارض جانبی تراکشن و نتایج این نوع درمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *