علائم و درمان انواع درد رگ و عصب سیاتیک کمر و پا | بهترین متخصص کایروپراکتیک

سوالات متداول درد سیاتیک
بهترین راه کاهش درد سیاتیک چیست؟
استفاده از بسته های گرم یا پدهای حرارتی بر روی پایین کمر می تواند راهکار مناسبی برای درد سیاتیک باشد. اگر دردتان ادامه دار بود، می توانید از جابجایی بسته های گرم و سرد بر روی پایین کمر استفاده کنید. تمرینات کششی در پایین کمر می تواند احساس بهتر و کاهش فشار وارد بر ریشه عصب را به همراه بیاورد.

آیا سیاتیک خود به خود خوب می‌شود؟
سیاتیک معمولا بدون درمان طی یک یا دو ماه، خود به خود برطرف می‌شود؛ اما به این معنی نیست که به‌طور کلی برطرف شده است. اگر بیماری زمینه‌ای که باعث این عارضه شده است را برطرف نکنید، درد مجددا عود می‌کند و حتی به وضعیت بدتری تبدیل خواهد شد.

آیا می‌توان از سیاتیک پیشگیری کرد؟
متاسفانه هیچ راهکار مطمئنی برای جلوگیری از بازگشت این عارضه وجود ندارد؛ اما راهکارهایی که به کاهش احتمال ایجاد این بیماری کمک می‌کند، به شرح زیر است:

از مصرف سیگار خودداری کنید؛ در غیر این صورت به مرور زمان منجر به تحلیل دیسک می‌شود.

از نشستن طولانی مدت بدون وقفه خودداری کنید.

در برنامه‌های روزانه خود تمرینات ورزشی را قرار دهید تا عضلات شکم و کمر قوی نگه‌ داشته شود.

در صورت مشکوک بودن به این مشکل حتما پزشک را در جریان بگذارید.

آیا پیاده‌روی برای درد سیاتیک مفید است؟
پیاده‌روی به طرز شگفت‌انگیزی در تسکین درد عصب سیاتیک مؤثر است؛ چون پیاده‌روی منظم باعث ترشح مسکن اندورفین‌ها و کاهش التهاب می‌شود. از طرف دیگر، حالت راه رفتن نامناسب باعث تشدید علائم درد سیاتیک می‌شود.

آیا درد سیاتیک یک مشکل جدی محسوب می شود؟
آسیب دیدگی شدید ریشه های عصب سیاتیک ممکن است که نشانه های نورولوژیک پیش رونده ای ایجاد نموده و به درمان فوری نیاز پیدا کند. این نشانه های می تواند یک یا هر دو پایتان را درگیر نموده و باعث بی حسی و ضعف آنها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *