شرایطی که معمولاً با کمردرد در ارتباط

علل

شرایطی که معمولاً با کمردرد در ارتباط است:

کمردرد که ناگهان ظاهر می شود و بیش از شش هفته طول نمی کشد (حاد) می تواند در اثر ریزش یا بلند شدن سنگین ایجاد شود. کمردرد که بیش از سه ماه طول بکشد (مزمن) کمتر از درد حاد است.

کمردرد اغلب بدون دلیل ایجاد می شود که پزشک شما می تواند با آزمایش یا یک مطالعه تصویربرداری تشخیص دهد. شرایطی که معمولاً با کمردرد در ارتباط است شامل موارد زیر است:

  • عضله یا فشار رباط. بلند کردن سنگین تکرار یا حرکات ناگهانی ناگهانی می تواند عضلات کمر و رباط های ستون فقرات را تحت فشار قرار دهد. اگر در وضعیت بدنی نامناسبی قرار دارید ، فشار مداوم در پشت شما می تواند باعث اسپاسم دردناک عضلات شود.
  • دیسک های شکسته یا پاره شده. دیسک ها به عنوان کوسن بین استخوان ها (مهره ها) در ستون فقرات شما عمل می کنند. مواد نرم داخل دیسک می تواند برآمدگی یا پارگی ایجاد کرده و بر روی عصب فشار وارد کند. با این وجود ، بدون درد کمر می توانید دیسک شکاف یا پارگی داشته باشید. بیماری دیسک غالباً بطور اتفاقی در مواردی که به علت دیگری اشعه ایکس ستون فقرات داشته باشید ، اتفاق می افتد.
  • آرتروز. استئوآرتریت می تواند کمر را تحت تأثیر قرار دهد. در برخی موارد ، آرتروز در ستون فقرات می تواند منجر به تنگ شدن فضای اطراف نخاع شود ، شرایطی به نام تنگی نخاع.
  • بی نظمی های اسکلتی. شرایطی که در آن ستون فقرات شما به طرف (اسکولیوز) ختم می شود ، می تواند منجر به کمردرد شود ، اما به طور کلی تا سن میانی نیست.
  • پوکی استخوان. اگر استخوان های شما متخلخل و شکننده شوند ، مهره های ستون فقرات شما می توانند شکستگی های فشاری ایجاد کنند.

دکتر مسعود اعتدالی

نماینده رسمی انجمن علمی کایروپراکتیک ایران

دکترای کایروپراکتیک (علم تطبیق وتنظیم ستون فقرات)

پیشگیری و درمان طبیعی

ناراحتی های ستون فقرات و مفاصل

دارای بوردهای سراسری و ایالتی از آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *