بهترین متخصص کایروپراکتیک | علائم آرتروز زانو

علائم آرتروز زانو چیست؟

آنچه در بیماران آرتروز مورد اقرار قرار می گیرد آن است که تمامی آنها زانو درد خود را به صورت دردی عمقی در عمق زانو توصیف می‌کنند. این در حالی است که درد با کارکردن مفصل مثلا راه رفتن تشدید می‌ شود و با استراحت کاهش می یابد. نکته اینجاست که با پیشرفت ارتروز ممکن است درد دائمی شود. از ویژگیهای بارز این بیماری سفتی و خشکی و زانو درد صبحگاهی در هنگام بیدار شدن از خواب یا بعد از مدتی دوره بی‌فعالیتی و بی‌تحرکی می باشد. گرچه معمولا پس از تقریبا ۳۰ دقیقه خشکی و کمی دردتسکین پیدا می‌کند. در این بیماری، بیمار اغلب برای حرکت مفاصل خود گاهی خم کردن و گاهی راست کردن با مشکل مواجه می شود. همچنین فرد قادر نیست به دلیل زانو درد و خشکی زانو آنرا را خم و راست کند.

تغییرات مشاهده شده در اشعه ایکس

تشخیص آرتروز زانو

تشخیص آرتروز زانو به کمک معاینه بالینی و عکس ساده زانو در کنار رد کردن بعضی از بیماری‌های احتمالی دیگر توسط پزشک متخصص آرتروز زانو باشد. در معایناتی که پزشک متخصص طب فیزیکی و یا ارتوپد از بیمار انجام می دهد بر اساس ویژگیهای بالینی بیمار و پس از آن بررسی عکس رادیولوژی صورت می گیرد.

از کجا بفهمیم ارتروز زانو داریم

بهترین راهی که برای اینکه خودمان بفهمیم ارتروز زانو داریم یا نه اول این است که ببینیم صدای قرچ و قروچ یا به اصلاح علمی کریپتاسیون در زانو داریم یا نه. خشکی صبحگاهی زانو هم به نفع آرتروز زانو است . سن ما برای آرتروز باید بالای ۴۵ سال باشد . اگر این علائم را دارید با عکس ایستاده زانو ارتروز را ارزیابی کنید .

بهترین متخصص کایروپراکتیک | علائم آرتروز زانو

علائم آرتروز زانو در جوانی

هر چند معمولا ارتروز جوانی ناشایع می باشد و ارتروز معمولا در اثر افزایش سن و معمولا بالای ۵۰ سال ایجاد می شود ولی در اثر شکستگی یا ورزش های سنگین مانند تردمیل غیراصولی و یا کوهنوردی سنگین و یا عدم درمان پارگی رباط های صلیبی آرتروز زانو در جوانی و به صورت زودرس گاهی ایجاد می شود.

جهت مشاهده صفحه رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

بهترین متخصص کایروپراکتیک

علت بیماری ها از نظر متخصص کایروپراکتیک

ناراحتی های ستون فقرات و مفاصل

بیماری دیسک کمر

علایم دیسک کمر

 ارتباط دیسک با درد پاها

راههای تشخیص دیسک کمر

علت آرتروز زانو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *