علائم سفتی و خشکی زانو | بهترین متخصص کایروپراکتیک | دکتر مسعود اعتدالی

با علائم سفتی و خشکی زانو بیشتر آشنا شوید.

در این مطلب به ادامه ی “علائم سفتی و خشکی زانو” میپزدازیم.

10. بورسیت زانو

بورسیت شامل کیسه‌های پر از مایعی است که در بخش‌های مختلف مفاصل بدن همچون عضلات، رباط‌ها و استخوان وجود دارد. التهاب بورس ممکن است بر روی هر مفصلی اثر بگذارد اما زانو به عنوان بزرگترین مفصل بدن بیشترین درگیری را خواهد داشت.

اگر کیسه‌های پر از مایع ملتهب شوند بورسیت ایجاد شده است. در این صورت مفصل درگیر همچون زانو با سفتی، تورم، درد و خشکی زیادی مواجه می‌شود. استراحت و فیزیوتراپی می‌تواند به کنترل این بیماری کمک بزرگی کند. در صورت عدم درمان داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی تجویز می‌شود.

11. نقرس

بیماری نقرس به صورت ناگهانی و با درد شدید در زانو ایجاد می‌شود. به طور مثال ممکن است فردی با احساس درد شدید و سفت شدن زانو از خواب بیدار شود. نقرس را باید نوعی آرتروز دانست که خطر ابتلای آن در مردان بیش از زنان تخمین زده شده اما زنان پس از یائسگی در معرض خطر ابتلا به آن هستند.

12. تاندونیت کشکک

التهاب تاندون کشکک باعث احساس درد، خشکی و سفت شدن کاسه زانو به سمت بالای استخوان ساق پا می‌شود. این آسیب بیشتر در ورزشکاران ایجاد خواهد شد، از همین رو به آن زانوی جامپر (زانوی دوندگان) هم می‌گویند، اما می‌تواند در افراد عادی هم بروز پیدا کند.

بروز این سندرم در زنان شایع‌تر از مردان است. معمولا خشکی و درد زیر کشکک زانو خصوصا وقتی برای مدت طولانی بنشینید، احساس می‌شود. اگر به موقع آن را درمان نکنید می‌تواند منجر به آسیب و التهاب تاندون مزمن شود. برای درمان این سندرم حتما به پزشک مراجعه کنید، زیرا احساس سفتی زانو، درد و خشکی آن به خودی خود از بین نمی‌رود.

علائم سفتی و خشکی زانو | بهترین متخصص کایروپراکتیک | دکتر مسعود اعتدالی

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی – بهترین متخصص کایروپراکتیک را دنبال کنید.

13. جراحی

آرترو فیبروزیس سندرم خشکی زانو است که پس از جراحی ایجاد می‌شود. در واقع این سندرم یک واکنش طبیعی بدن پس از جراحی به شمار می‌آید. زمانی که بافت زخم زیادی اطراف زانو (پس از جراحی) وجود داشته باشد، آرترو فیبروزیس به صورت سفتی و خشکی مفصل زانو ایجاد می‌شود.

جراحی‌هایی که منجر به سندرم آرترو فیبروزیس خواهند شد عبارتند از:

صفحه ی رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی – بهترین متخصص کایروپراکتیک را دنبال کنید.


مطالب پیشنهادی دکتر مسعود اعتدالی (بهترین متخصص کایروپراکتیک):

حرکات کششی و تقویتی قفل شدن زانو

علائم سفتی و خشکی زانو (قسمت دوم)

علائم سفتی و خشکی زانو (قسمت اول)

درمان خشکی زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *