علل و علائم تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی علل و علائم تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای

بطور کلی بسیاری از محققان و پزشکان بر این باورند که آسیب های حاد و یا آسیب های کوچک و مکرر از علل ایجاد نقاط ماشه ای می باشند. فعالیت بدنی کم، قرار گرفتن بدن در وضعیت نامناسب به مدت طولانی، کمبود ویتامین ها، اختلال خواب و درگیری مفاصل از علل زمینه ساز برای ایجاد آسیب های کوچک عضلانی می باشند. در این مطلب از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک بیشتر در مورد تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای مطالعه میکنیم.

برخی فعالیت های شغلی و یا ورزشی با ایجاد فشار مکرر و استرس مزمن بر روی گروه خاصی از عضلات، سبب ایجاد نقاط ماشه ای یا تریگر پوینت می شوند. از جمله این فعالیت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود: نشستن طولانی مدت پشت میز، نشستن بر روی صندلی با پشتی یا دسته نامناسب، جا به جایی اشیا با وضعیت بدنی نامناسب و یا نگه داشتن طولانی مدت گوشی تلفن بین سر و شانه .

شکایت بیماران دچار نقاط ماشه ای

اغلب افراد شکایت از دردهای دایمی در نواحی خاصی از بدن را دارند. که گاهی باعث ایجاد محدودیت حرکتی نیز می گردد. در اغلب موارد، عضلات تثبیت کننده وضعیت بدن درگیر می شوند. مانند عضلات ناحیه کمر، گردن، شانه ها و هم چنین عضلات کمربند لگنی. اگرچه در اغلب موارد درد با فعالیت ماهیچه ها مرتبط می باشد. اما ممکن است به صورت دایم نیز احساس شود. درد اغلب در مسیر یک عصب مشخص نبوده و در معاینه بیماران نقایص عصبی مانند ضعف عضلانی مشاهده نمی شود.

دردهای ناشی از نقاط ماشه ای در ناحیه سر و گردن ممکن است. به صورت سردردهای تنشی، درد ناحیه فک و یا ناحیه چشم و اطراف آن تظاهر نمایند. در اندام های تحتانی، نقاط ماشه ای باعث درد در عضلات چهارسر ران و عضلات پشت ساق پا شده و می توانند. سبب محدودیت حرکتی در مفاصل زانو و مچ پا شوند. دردهای ناشی از نقاط ماشه ای در عضلات ناحیه باسن (گلوتیوس مدیوس و گلوتیوس ماگزیموس) اغلب به ناحیه کمر منتشر می شوند.

در شکل زیر مناطق شایع ایجاد نقاط ماشه ای نشان داده شده است.

علل و علائم تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بهترین متخصص کایروپراکتیک اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی 


مطالعه بیشتر:

پیشگیری از شکستگی سر استخوان ران

علت و علائم بیماری اسگود شلاتر

راه های تشخیص و درمان بیماری اسگود شلاتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *