علل و علائم درد و تورم قدام زانو | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی علل و علائم درد و تورم قدام زانو

درد و تورم قدام زانو (بورسیت پره پاتلار) بورس ها کیسه های کوچک و ژله ای مانند هستند. که در سراسر بدن قرار دارند، از جمله در اطراف شانه، آرنج، لگن، زانو و پاشنه. آنها حاوی مقدار کمی مایع هستند و بین استخوان ها و بافت های نرم قرار می گیرند و مثل یک بالشتک عمل می کنند تا به کاهش اصطکاک کمک کنند. قصد داریم امروز علل و علائم درد و تورم قدام زانو را به طور خلاصه همراه با دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک را مورد مطالعه قرار دهیم.

بورسیت پره پاتلار التهاب بورس در قسمت جلوی زانو (پاتلار) است. هنگامی که بورس تحریک شود، مایعات زیادی تولید می کند، که باعث تورم آن شده و به قسمت های مجاور زانو فشار می آورد. آناتومی طبیعی زانو را از پهلو نشان داده است. بورس یک کیسه کوچک است و بین پاتلا و پوست قرار دارد. در بورسیت پره پاتلار، بورس ملتهب و متورم می شود.

علت

بورسیت پره پاتلار غالباً در اثر زانو زدن مکرر ایجاد می شود. لوله کش ها، سازنده و تعمیر کننده بام ها، شوینده های فرش، کارگران معدن زغال سنگ و باغداران در معرض خطر بیشتری برای ایجاد این شرایط هستند. ضربه مستقیم به قسمت جلوی زانو نیز می تواند باعث بورسیت پره پاتلار شود. ورزشکارانی که در ورزشهایی شرکت می کنند که ضربات مستقیم یا افتادن روی زانو در آن شایع است، از جمله فوتبال، کشتی یا بسکتبال، در معرض خطر بیشتری برای این شرایط هستند.

افراد دیگری که مستعد ابتلا به درد و تورم قدام زانو (بورسیت پره پاتلار) هستند شامل افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید یا نقرس است. بورسیت پره پاتلار در اثر عفونت باکتریایی نیز می تواند ایجاد شود. اگر یک آسیب زانو – مانند نیش حشرات، خراش یا زخم – به پوست آسیب بزند، ممکن است باکتری ها وارد کیسه بورس شوند و باعث عفونت شوند. به این حالت بورسیت عفونی گفته می شود. بورسیت عفونی کمتر شایع است، اما جدی تر است و باید با فوریت بیشتری درمان شود.

علل و علائم درد و تورم قدام زانو | بهترین متخصص کایروپراکتیک

علائم

  • درد با فعالیت، اما معمولاً در شب درد ندارند
  • تورم سریع در قسمت جلوی زانو
  • گرمی و حساسیت در لمس
  • بورسیت ناشی از عفونت ممکن است باعث ایجاد تورم، قرمزی و همچنین تب و لرز شود

شرح حال و معاینه

پزشک در مورد علائم مانند شدت درد، مدت زمان علائم و فاکتورهای خطر ایجاد بورسیت پره پاتلار با شما صحبت خواهد کرد. پزشک شما به احتمال زیاد در مورد علائم و نشانه های عفونت مانند تب یا لرز سؤال خواهد کرد. بورسیت پره پاتلار ناشی از عفونت نیاز به یک برنامه درمانی متفاوت دارد.

در طول معاینه، پزشک زانو را مشاهده می کند و آن را با زانوی سالم شما مقایسه می کند. او زانوی شما را معاینه می کند، حساسیت به لمس و دامنه حرکت زانو را ارزیابی می کند و اینکه آیا درد مانع از خم شدن آن می شود.

تست ها

اشعه ایکس

اشعه ایکس تصاویر واضحی از استخوان ارائه می دهد. پزشک ممکن است برای اینکه مطمئن شود که شکستگی وجود ندارد که باعث علائم شما بشود این عکس را درخواست کند.

سایر تست های تصویربرداری

تشخیص بورسیت معمولاً در معاینه بالینی انجام می شود، اما سی تی اسکن (CT) و ام آر آی(MRI) ممکن است برای بررسی سایر آسیب های بافت نرم انجام شود.

آسپیراسیون( کشیدن مایع بورس با سوزن)

اگر پزشک شما از احتمال عفونت نگران است، ممکن است بورس را آسپیره کند (مایع را با سوزن بکشد) و این نمونه را برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه بفرستد.

دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید 


مطالب پیشنهادی:

درمان‌ آرتروز زانو با لیزر پرتوان

بیماری آرتروز زانو و عوامل تقویت و کاهش درد

کاهش درد آرتروز زانو با تزریق داخل مفصلی کورتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *