فیزیوتراپی برای آرتروز گردن

توانبخشی و طب فیزیکی برای بیمارانی که از آرتروز گردن رنج می‌برند، جهت کمک به تسکین درد، بهبود انعطاف‌پذیری و قدرت عضلات گردن و تضمین نتایج بهینه از درمان بیمار، اهمیت زیادی دارد. مهم‌ترین روش‌های درمانی فیزیوتراپی برای آرتروز گردن در این بخش می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

لیزر درمانی:

این روش در درمان و بهبود درد کمر و گردن، آرتروز و سایر آسیب‌دیدگی‌های ناشی از تصادفات، فعالیت‌های ورزشی و فعالیت‌های شغلی کارآیی بالایی دارد. لیزر درمانی همچنین می‌تواند برای تسریع در روند بهبودی بیمار بعد از عمل جراحی، مورد استفاده قرار گیرد. در جریان جلسه لیزر درمانی شما، درمانگران ما پرتوهای لیزر را بر روی نواحی آسیب‌دیده بدن که باید درمان شود، متمرکز می‌کنند. نور لیزر بدون ایجاد درد و ناراحتی، به زیر پوست نفوذ می‌کند و آسیب‌دیدگی موجود در آن ناحیه را بهبود می‌بخشد. زمان هر جلسه درمانی برای هر یک از نقاط آسیب‌دیده بدن می‌تواند بین 2 تا 10 دقیقه متغیر باشد.

اوزون تراپی:

یک روش درمانی هومئوپاتیک مبتنی بر تزریق اکسیژن (اوزون) می‌باشد. این روش برای درمان تمامی انواع دردهای اسکلتی- عضلانی و مفصلی از جمله دردهای مزمن گردن و دردهای ناشی از آرتروز، عملکرد بسیار خوبی دارد. کارآیی بالای اوزون تراپی به خاطر آن است که مستقیماً آسیب‌دیدگی یا اختلالات ناشی از بیماری را تصحیح می‌کند و در نتیجه شانس بهبود دائمی دردهای مزمن در بیماران به بیش از 75% می‌رسد.

درمان دستی:

از روش‌های درمان دستی برای تنظیم وضعیت قسمت‌های مختلف بدن و ستون فقرات جهت رفع خشکی و گرفتگی آنها استفاده می‌شود. در بعضی از موارد ممکن است که این روش باعث ناراحتی و آزار بیمار شود، بنابراین باید مناطق درگیر در عارضه با دقت زیادی شناسایی شوند و به روش مناسب مورد درمان قرار گیرند.

طب سوزنی:

بهترین متخصص کایروپراکتیک | فیزیوتراپی برای آرتروز گردن

در جلسات درمانی به روش طب سوزنی، سوزن‌های بسیار ریزی به صورت بدون درد به درون جایگاه‌های خاصی از پوست (به نام مریدیان‌ها) فرو برده می‌شود. البته جایگاه‌های محل فرو کردن سوزن‌ها الزاماً همان ناحیه دردناک یا آسیب‌دیده نیست و می‌تواند در نقطه متفاوتی باشد. بعضی منابع علمی نشان داده‌‌اند که طب سوزنی می‌تواند از طریق اختلال در روند ارسال سیگنال‌های درد به مغز و القاء آزاد شدن مسکن‌های طبیعی بدن، باعث تسکین درد در کوتاه مدت شود.

کشش ستون فقرات

تصحیح وضعیت قرارگیری بدن در زمان نشستن، ایستادن و راه رفتن.

یخ درمانی و گرما درمانی


دکتر مسعود اعتدالی

دکتری کایروپراکتیک از آمریکا، علم تطبیق و تنظیم ستون فقرات و مفاصل

جهت مشاهده صفحه رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

بهترین متخصص کایروپراکتیک

علت بیماری ها از نظر متخصص کایروپراکتیک

ناراحتی های ستون فقرات و مفاصل

بیماری دیسک کمر

درمان گردن درد چگونه است؟

آرتروز گردن چیست؟

علل بروز آرتروز گردن

علائم آرتروز گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *