فیزیوتراپی در تاندونیت های شانه | بهترین متخصص کایروپراکتیک

نقش فیزیوتراپی در تاندونیت های شانه چیست؟

در این مطلب از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک به بررسی نقش فیزیوتراپی در تاندونیت های شانه میپردازیم. اندونیت در مفصل شانه شایع است، هم در جوانان و هم در افراد مسن اتفاق می افتد و میزان شیوع ان تقریبا برابر است. در افراد جوان تاندونیت ها ممکن است به دنبال فعالیت هایی مانند تنیس ، راکت بال ، بیس بال که استرس زیاد بر عضلات چرخاننده شانه وارد میکند ، اتفاق بیفتد.

مطلب پیشنهادی : شایع ترین عوارض فیزیوتراپی

به دلیل تغذیه عروقی ضعیف نزدیک عضلات مواد غذایی کافیبرای نیازها و متابولیک عضله فراهم نمی شود. و مرگ سلولی ایجاد شده و سبب التهاب و متعاقب التهاب تشکیل اسکار و رسوب کلسیم ایجاد می شود. که در عکس رادیوگرافی قابل مشاهده است.

درمان شانه‌ی یخ زده با حرکات ورزشی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

Over Use، استفاده بیش از حد شانه همچنین باعث پارگی های ناکامل در افراد جوان و پارگی های کامل در افراد مسن تر از 40 سال میشود. پارگی های مزمن عضلات شانه در افراد مسن منجربه باریک شدن عضلات، تخریب و در نهایت پارگی کامل تاندون عضلات میشود.

دکتر مسعود اعتدالی را در اینستاگرام دنبال کنید

تئوری های مطرح ، تئوری های مکانیکی آناتومیکی و درگیری عروقی است. و نقش کلیدی فیزیوتراپی در درمان تاندونیت های شانه، کاهش درد و کمک به روند ترمیم تاندون، افزایش خون رسانی در تاندون، اصلاح مکانیک مفصل ، تحرک بافت اسکار تشکیل شده. و برگشت تدریجی حرکت همگام با ترمیم و تقویت عضلات درگیر می باشد.


مطالعه بیشتر:

راهکارهایی برای تقویت عضلات شانه

کاربردهای مگنت تراپی در فیزیوتراپی

سوالات رایج لیرز درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *