مراقبت های قبل و بعد از جراحی تعویض مفصل آرنج | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی مراقبت های قبل و بعد از جراحی تعویض مفصل آرنج

در این مطلب سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک مراقبت های قبل و بعد از جراحی تعویض مفصل آرنج را مورد بررسی قرار می دهیم.

مشاوره و ارزیابی پزشکی

اگر قصد دارید جراحی تعویض مفصل آرنج انجام دهید، ممکن است دکتر ارتوپد از شما بخواهد چند هفته قبل از جراحی یک معاینه جسمی کامل را با پزشک خانواده خود برنامه ریزی کنید. این مورد برای اطمینان از سلامت کافی برای انجام عمل جراحی و تکمیل روند بهبودی مورد نیاز است.

بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری های مزمن پزشکی، مانند بیماری قلبی، نیز باید قبل از جراحی توسط یک متخصص، مانند یک متخصص قلب و عروق ارزیابی شوند.

دستور مصرف داروها

حتما در مورد داروهای مصرفی با پزشک ارتوپدی خود صحبت کنید. قطع مصرف بعضی از داروها پیش از جراحی ممکن است ضرورت یابد. به عنوان مثال، داروهای بدون نسخه زیر امکان دارد باعث خونریزی زیاد شوند و باید ظرف مدت ۲ هفته پیش از جراحی قطع شوند:

  • داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، مانند آسپیرین، ایبوپروفن، و ناپروکسن سدیم
  • اکثر داروهای آرتریت

در صورت مصرف رقیق کننده های خون، پزشک مراقبت اولیه یا متخصص قلب و عروق قطع مصرف این داروها را پیش از جراحی توصیه خواهد کرد.

برنامه ریزی برای خانه

انجام تغییرات ساده در خانه قبل از جراحی می تواند دوره بهبودی شما را آسان تر نماید. طی چند هفته اول بعد از جراحی، رسیدن به قفسه ها و کابینت های بالا دشوار خواهد بود. حتما قبل از جراحی در خانه خود بگردید و اقلام مورد نیاز بعد از آن را در قفسه های پایین قرار دهید.

در هنگام بازگشت از بیمارستان به خانه، برای انجام وظایف روزمره همچون لباس پوشیدن، استحمام، آشپزی و لباسشویی به مدت چند هفته به کمک نیاز خواهید داشت. اگر بلافاصله بعد از جراحی هیچ پشتیبانی در خانه ندارید، ممکن است به اقامتی کوتاه مدت در یک مرکز بازتوانی تا هنگام کسب استقلال بیش تر نیاز داشته باشید.

قبل از عمل جراحی

شما به احتمال زیاد در روز جراحی در بیمارستان بستری خواهید شد. پس از پذیرش، شما را به منطقه آمادگی پیش از عمل منتقل می کنند و پزشک بخش بیهوشی با شما ملاقات می کند.

متخصص بیهوشی و جراح شما نوع بیهوشی مورد استفاده را با شما مطرح خواهند کرد. در جراحی های تعویض کامل مفصل آرنج، از داروی بیهوشی عمومی استفاده می شود که شما را در تمام مدت جراحی به خواب فرو می برد.

بررسی عوامل بروز درد در آرنج دست | بهترین متخصص کایروپراکتیک

حین عمل جراحی

برای دستیابی به مفصل آرنج، جراح معمولا یک انسزیون (برش) در پشت آرنج ایجاد می کند. بعد از ایجاد برش، جراح به آرامی عضلات را کنار زده تا به استخوان دسترسی پیدا کند. پس از برداشت بافت اسکار و اسپورهای اطراف مفصل، جراح استخوان هومروس را برای قرارگیری قطعه فلزی جایگزینی اطراف مفصل آماده می کند. همان آمادگی برای اولنا انجام می شود.

استم های جایگزین داخل استخوان های هومروس و اولنا قرار می گیرد. و با سیمان استخوانی در جای خود حفاظت می شود. دو استم توسط یک پین لولایی به هم متصل می شوند. پس از بسته شدن زخم، سپس یک لایه پانسمان قرار داده می شود تا از برش درحال ترمیم محافظت کند.

برخی از جراحان یک لوله موقتی را در مفصل برای تخلیه مایع جراحی قرار خواهد داد. طی چند روز اول بعد از جراحی می توان این لوله را به راحتی در بخش بیمارستان خارج کرد.

انواع ایمپلنت ها

قطعات جایگزین فلزی از آلیاژ کروم – کبالت یا تیتانیوم و آستر از پلی اتیلن (پلاستیک) ساخته شده است. سیمان استخوانی از پلی متیل متاکریلات (اکریلیک، نوعی پلاستیک) ساخته شده است.

دوره بهبودی

تیم جراحی چند دوز آنتی بیوتیک برای پیش گیری از عفونت به شما خواهد داد. اکثر بیماران قادر به خوردن غذای جامد هستند و روز بعد از جراحی از رختخواب خارج می شوند. به احتمال زیاد ۲ الی ۴ روز بعد از جراحی در بیمارستان خواهید بود.

دکتر مسعود اعتدالی بهترین متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید

روش های مدیریت درد پس از جراحی

پس از جراحی، مقداری درد خواهید داشت. این بخشی از روند بهبودی محسوب می شود. پزشک و پرستاران برای کاهش درد شما تلاش می کنند که می تواند به بهبودی سریع تر بعد از جراحی کمک کند. داروها اغلب برای تسکین درد کوتاه مدت پس از جراحی تجویز می شوند. انواع مختلفی از داروها برای کمک به مدیریت درد شامل اپیوئیدها، داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی (NSAIDs)، و بی حس کننده های های موضعی در دسترس هستند. ممکن است پزشک از ترکیبی از این داروها به منظور بهبود تسکین درد، و همچنین به حداقل رساندن نیاز به اپیوئیدها استفاده کند.

توجه داشته باشید که گرچه اپیوئیدها به تسکین درد بعد از جراحی کمک می کنند. اما نارکوتیک هستند و می توانند اعتیاد آور باشند. وابستگی به اپیوئید و اوردوز به موضوع حیاتی سلامت عمومی در دنیا تبدیل شده است. مصرف اپیوئیدها فقط به دستور پزشک شما بسیار حائز اهمیت است. به محض بهبود درد، مصرف اپیوئیدها را قطع کنید. اگر طی چند روز بعد از جراحی درد بهبود پیدا نکرد با پزشک خود صحبت کنید.

اجرای برنامه بازتوانی

یک برنامه بازتوانی دقیق و برنامه ریزی شده برای موفقیت تعویض مفصل آرنج حائز اهمیت است. برخی تمرین های دست و مچ دست برای پیش گیری از سفتی و کمک به کنترل تورم به شما آموزش داده می شود. تمرین های دامنه حرکتی آرنج را در نتیجه ترمیم برش به آرامی انجام خواهید داد. پزشک شما ممکن است درمانی را برای شما تجویز کند یا نحوه انجام تمرین ها توسط خودتان را به شما آموزش دهد. به احتمال زیاد تا حدود ۶ هفته پس از جراحی مجاز نیستید وزنی روی بازوی خود قرار دهید و علیه مقاومت دست خود فشار وارد کنید.

توجه : این مطلب توسط مدیر سایت منتشر شده و صرفا جهت مطالعه شما همراهان عزیز می باشد، جهت اطلاع دقیق از خدمات قابل ارائه توسط جناب دکتر مسعود اعتدالی، به بخش خدمات سایت مراجعه کنید و یا با مطب تماس بگیرد.


مطالعه بیشتر:

بررسی نرمی غضروف کشکک زانو یا کندرومالاسی پاتلا

علل تعویض کامل مفصل آرنج

تشخیص و درمان دررفتگی کشکک زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *