مزیت های انجام فیزیوتراپی در خانه | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی مزیت های انجام فیزیوتراپی در خانه

در ادامه این مقاله از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک به بررسی مزیت های انجام فیزیوتراپی در خانه خواهیم پرداخت. فیزیوتراپی در منزل نسبت به سایر روندهای درمان با فیزیوتراپی مزایایی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استراحت بدن پس از جلسات درمانی

بعد از فیزیوتراپی و انجام حرکات آن، که بعضا برای برخی بیماری ها سخت و دشوار است. بدن نیاز به آرامش و استراحت دارد تا بتواند نیروی از دست رفته را بازیابد و روند هرچه سریعتر بهبود را در پیش گیرد. فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای شما فراهم می کند تا پس از هرجلسه درمان و انجام حرکات فیزیوتراپی، به بدن خود استراحت داده و زمان ریکاوری را به ماهیچه ها و عضلات خود بدهید. با این کار، بدن شما هرچه سریعتر به توان اولیه خود رسیده و نتیجه مطلوب را دریافت می کنید.

مطلب پیشنهادی : تشخیص و درمان کف پای صاف

هماهنگ شدن برنامه درمان با برنامه زندگی

تنظیم برنامه در نظر گرفته شده از طرف کلینیک ها با برنامه شخصی زندگی افراد یکی از مشکلاتی است. که در برخی موارد باعث ناتمام ماندن دوره درمان از طرف بیماران می شود. فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای افراد پرمشغله فراهم می کند. تا برنامه درمان خود را با برنامه زندگی شخصی خود هماهنگ کنند تا نیازی به تعیین زمان جلسات درمانی از کلینیک برای بیمار نباشد.

بررسی دلیل بیماری توسط فیزیوتراپیست معالج

در بسیاری از موارد بیماری، چگونگی زندگی و نحوه استفاده از دستگاه های خانگی علت ابتلا به برخی ناراحتی های جسمانی است. انجام فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای فیزیوتراپیست فراهم می کند. تا با بررسی و ارزیابی دقیق نحوه استفاده شما از دستگاه های منزلتاتن و نیز نحوه انجام فعالیت های فیزیکی شما در منزل (یا حتی نشستن و دراز کشیدن شما و نیز استاندارد بودن وسایل زندگیتان) به شما کمک کند تا در ادامه دچار بیماری های ناشی از استفاده نادرست از وسایل نشوید.

شایع ترین عوارض فیزیوتراپی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

برای مثال ممکن است چینشی که برای مبلمان خانه در نظر گرفته اید، در زمان تماشای تلویزیون برای گردن شما زاویه نامناسبی ایجاد کند که در طولانی مدت باعث ناراحتی شما شود. فیزیوتراپی در منزل این امکان را فراهم می کند تا فیزیوتراپیست متخصص با بررسی آن، به شما در پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های ناشی این امر کمک کند.

آموزش صحیح حرکات در مکان تمرین

آموزش تمرین در کلینیک، و با استفاده از وسایل تخصصی که در کلینیک موجود است و تطبیق دقیق آن با حرکاتی که در منزل و با وسایل موجود در منزل انجام می شود دشوار است. یکی دیگر از مزایای فیزیوتراپی این است که آموزش نحوه صحیح انجام حرکات، با وسایلی انجام می شود که شما با همان وسایل تمرین می کنید و این موضوع در انجام صحیح حرکات و در نهایت تاثیرگذاری حداکثری در بدن شما، نقش مهمی دارد.

دکتر مسعود اعتدالی را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزش حرکات به سایر افراد در منزل توسط فیزیوتراپیست

ممکن است انجام برخی حرکات فیزیوتراپی به یک نفر همراه نیاز داشته باشد. و شما پس از مراجعه به کلینیک مجبور باشید.این آموزش را خودتان به افراد در منزل بدهید. آموزش این حرکات توسط بیماری که خود نیازمند همراهی در انجام آنهاست دشوار است.

با انتخاب فیزیوتراپی در منزل به عنوان شیوه درمانی و حضور فیزیوتراپیست معالج در منزل و در زمان برنامه ریزی شده. این آموزش توسط متخصص فیزیوتراپ به افراد منزل داده می شود. تا در زمان انجام حرکات فیزیوتراپی به شما کمک دهند و با انجام درست و صحیح حرکات خواسته شده، حداکثر بهره را از انجامشان ببرید.


مطالعه بیشتر:

سوالات رایج لیرز درمانی

شایع ترین عوارض فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در تاندونیت های شانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *