مشکلات انحراف مچ پا به داخل در کودکان | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی مشکلات انحراف مچ پا به داخل در کودکان

انحراف مچ پا به داخل در کودکان می تواند سبب درد در پاهای آنها شود. به این صورت که راستای مفاصل به علت چرخش بیش از حد مچ پا به هم می خورد. این به هم خوردگی راستای مفاصل، برای فرد ایجاد درد می کند. این موضوع حتی می تواند به زانو و قوزک های پا آسیب برساند. چرخش بیش از اندازه مچ پا به هنگام راه رفتن، حتی سبب ایجاد درد و اختلال در قسمت پایین کمر می گردد. در این مطلب از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک مشکلات انحراف مچ پا به داخل در کودکان را مورد بررسی قرار دهیم.

دلیل پیدایش این مشکل:

دلیل وجود انحراف مچ پا به داخل در کودکان مهم و قابل بحث است. آدمی تا هنگامی که دلیل مشکل خود را نداند نمی تواند در جهت رفع آن اقدام نماید. هنگامی که استخوان قوزک روی استخوان پاشنه پایداری نداشته باشد، مچ پا بی از اندازه می چرخد. این موضوع سبب انحراف مچ پا به داخل می شود. همانطور که مشخص است اغلب علت این عارضه، مادرزادی می باشد. اگر قوس کف پا کم باشد فرد دچار این اختلال و انحراف مچ پا می شود. جالب است بدانید که عده ای هستند که قوس کف پای آنها طبیعی است، اما با این حال به اختلال چرخش مچ پا دچار هستند.

عوارض و مشکلات انحراف مچ پا:

انحراف مچ پا به داخل در کودکان می تواند سبب بروز مشکلات و اختلالات فراوان شود. اگر راستای استخوان قوزک از دست برود، مچ پا انحراف پیدا می کند؛ این انحراف سبب چرخش شدید مچ پا می گردد. در طی زمان استخوان های پا از یکدیگر باز می شوند. به دنبال این موضوع، بافت های نرمی که داخل پا وجود دارد بیش از حد معمول کشیده می شوند؛ همه این موارد می توانند سبب ایجاد اختلال در پای کودک شوند. بدیهی است که این انحراف دارای معضلات و مشکلات گوناگون است. خوب است که به این معضلات توجه لازم و کافی داشته باشید.

مقایسه پای پرانتزی و زانوی ضربدری | بهترین متخصص کایروپراکتیک

برخی از مشکلات انحراف مچ پا به داخل در کودکان:

  • ایجاد دردهای قدامی پا و دردهای جسمی طاقت فرسا.
  • ایجاد درد در فاسئیت پلانتار و پاشنه پا.
  • در عملکرد تاندون تیبیال خلفی اختلالاتی به وجود می آورد.
  • اعصابی که در قسمت قوزک پا، مچ پا، نوروپاتی و نوروما وجود دارند فشرده می شوند.
  • این موضوع بر روی بانیون ها نیز تاثیر گذار است.
  • شست پای افراد محدودیت حرکتی پیدا می کند.
  • انگشت ها حالت چکشی پیدا می کنند.
  • فاسئیت پلانتار دچار آسیب دیدگی می شود.

دکتر مسعود اعتدالی بهترین متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید

با توجه به تمام موارد ذکر شده دانستید که این انحراف مچ پا به داخل در کودکان بسیار قابل اهمیت است. درست نیست که آن را ندیده بگیرید. چرخش پا بر روی تمامی مفاصل پا تاثیر دارد و از آن بدتر این است که بر روی کمر نیز اثر گذار است. هنگامی که مچ پا به داخل بچرخد سبب می شود که قوزک جابه جا شود. این جابجایی قوزک، عامل ایجاد معضلات گسترده ای می شود. خوب است که در صورت مشاهده هر نوع مشکلی به پزشک مربوطه مراجع نمایید. درمان به موقع اختلالات و انحرافات برای شما بسیار سودمند خواهد بود. به همین خاطر توجه به آنها نکته مهمی است.

توجه : این مطلب توسط مدیر سایت منتشر شده و صرفا جهت مطالعه شما همراهان عزیز می باشد، جهت اطلاع دقیق از خدمات قابل ارائه توسط جناب دکتر مسعود اعتدالی، به بخش خدمات سایت مراجعه کنید و یا با مطب تماس بگیرد.


مطالعه بیشتر:

علل و عوامل سندرم خستگی مزمن

درمان دیسک گردن با دستگاه فیزیوتراپی

مراقبت های بعد از فیزیوتراپی زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *