معایب انجام عمل تعویض مفصل آرنج | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی معایب انجام عمل تعویض مفصل آرنج

جراح ارتوپدی خطرات و عوارض احتمالی تعویض مفصل آرنج را برای شما توضیح خواهد داد که عبارتند از موارد مربوط به خود جراحی و مواردی که ممکن است با گذشت زمان پس از جراحی اتفاق بیافتد. در این مطلب سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک معایب انجام عمل تعویض مفصل آرنج را مورد بررسی قرار می دهیم. بیش تر عوارض را می توان با موفقیت درمان کرد. عوارض احتمالی در زیر شرح داده است.

مشکلات ایمپلنت

گرچه طرح ها و مواد ایمپلنت، و همچنین تکنیک های جراحی، به پیشرفت خود ادامه می دهند، ممکن است ایمپلنت فرسوده شده و اجزاء شل شوند. آستر پلاستیکی (بوشینگ) می تواند فرسوده شود، و امکان دارد تعویض آن ضرورت پیدا کند. فرسودگی بیش از حد، شل شدن، یا شکستن ایمپلنت ممکن است به جراحی اضافی نیاز داشته باشد (که به آن جراحی مجدد می گویند).

عفونت

بروز عفونت یک عارضه هر جراحی محسوب می شود. عفونت ممکن است در جراحی تعویض مفصل آرنج، در زخم یا عمق اطراف اجزای مصنوعی رخ دهد. این مورد ممکن است در زمان بستری در بیمارستان یا پس از بازگشت به خانه اتفاق بیافتد. حتی ممکن است سال ها بعد رخ دهد. هر گونه عفونت در بدن می تواند به محل تعویض مفصل منتشر شود.

به طور کلی عفونت های جزئی در ناحیه زخم با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. در عفونت های عمده و عمیق ممکن است جراحی و برداشت اجزاء ضرورت یابد. با پزشک خود درمورد تهیه نسخه آنتی بیوتیک ها در هر زمانی از برنامه ریزی برای پروسیجر تهاجمی، مانند پروسیجرهای جراحی یا دندانپزشکی صحبت کنید. این نوع پروسیجرها باعث ریزش موقتی باکتری ها در جریان خون شما می شود که می تواند باعث ایجاد عفونت در آرنج تعویض شده شود.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی تعویض مفصل آرنج | بهترین متخصص کایروپراکتیک

آسیب عصبی

اعصاب در مجاورت محل تعویض مفصل ممکن است در طول جراحی آسیب ببینند، گرچه این نوع آسیب نادر است. این آسیب های عصبی معمولا با گذشت زمان بدون نیاز به درمان بهبود پیدا می کنند.

ترمیم زخم

محافظت دقیق از این نظر حائز اهمیت است که از مشکلات ترمیم زخم پیش گیری شود.

طولانی بودن نتایج

اکثریت بیماران بهبود کیفیت زندگی را بعد از جراحی تعویض کامل مفصل آرنج تجربه می کنند. آن ها درد کم تر، بهبود تحرک و قدرت، و عملکرد بهتری را تجربه می کنند. شما باید انتظار داشته باشید که همه فعالیت های اصلی زندگی روزمره را همچون بیرون آوردن بشقاب از کابینت، پختن شام، بلند کردن پارچ شیرخوری، حالت دادن به موهای خود، بهداشت اولیه، و لباس پوشیدن انجام دهید. با پزشک خود در مورد فعالیت هایی که ممکن است بخواهید از آن ها اجتناب کنید، همچون ورزش های تماسی و فعالیت هایی با خطر عمده سقوط (مانند اسب سواری یا بالا رفتن از نردبان)، و همچنین بلند کردن وسایل سنگین صحبت کنید. این موارد خطر شل شدن یا شکستن قطعات فلزی، یا شکستگی در استخوان را افزایش می دهد.

دکتر مسعود اعتدالی بهترین متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید

در هنگام سفر با هواپیما، برای غربالگری امنیتی بیش تری آماده باشید. این احتمال وجود دارد که ایمپلنت فلزی شما در هنگام ورود به سیستم امنیتی، فلزیاب را از کار بیاندازد. برای این که ورود به سیستم بدون اشکال صورت گیرد، پیش از آن به افسر امنیتی بگویید که دارای سابقه تعویض مفصل آرنج هستید و یک کارت شناسایی پزشکی به همراه دارید. گرچه این مورد الزامات غربالگری را تغییر نمی دهد، اما به افسر امنیتی برای تایید ماهیت هشدار کمک خواهد کرد. برای استفاده اسکنر نوری توسط افسر امنیتی آماده باشید و احتمال این وجود دارد که بازوی شما را در منطقه خصوصی به منظور مشاهده اسکار بررسی کند. اسکنرهای جدید بدن می توانند تعویض های مفصل را شناسایی کنند و غربالگری فردی بیش تر را غیر ضروری می کنند.


مطالعه بیشتر:

راه های درمان آرتریت مچ دست

روشهای تشخیص و درمان آسیب زانو

درمان های خالی کردن زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *