معایب تعویض مفصل لگن قدامی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

معرفی معایب تعویض مفصل لگن قدامی

در مطلب امروز از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک قصد داریم به معرفی و بررسی معایب تعویض مفصل لگن قدامی بپردازیم. با ما همراه باشید.

1- مشکلاتی در بهبود زخم بعد از عمل

تحقیقات نشان می‌دهند کسانی که تعویض مفصل ران به روش قدامی دارند، ممکن است با مشکلاتی در ترمیم زخم، مانند عفونت مواجه شوند که از معایب تعویض مفصل ران قدامی است.

در مطالعه‌ای روی ۵۰۵ عمل تعویض مفصل ران قدامی و ۱۲۸۸ عمل تعویض مفصل ران خلفی، مشخص شد که ۷ مورد (حدود ۱٫۴درصد) از بیماران قدامی، و ۵ مورد ( حدود ۰٫۴درصد) از بیماران خلفی دچار مشکل در بهبود زخم شده‌اند.

البته مشکل در ترمیم زخم، اغلب خفیف و محدود است، یعنی با گذشت زمان، و حتی بدون درمان پزشکی برطرف می‌شود. اما در موارد اندکی هم باعث عفونت مفصل ران جدید می‌شود که مشکلی جدی است.

2- سخت بودن جراحی تعویض مفصل لگن قدامی

برش قدامی، چون محدود و مختصر است، دید محدودی هم از مفصل ران برای جراح ایجاد می‌کند. بنابراین عمل تعویض مفصل ران به روش قدامی، از نظر فنی سخت‌تر از روش خلفی است.

صدالبته که جراحی تعویض مفصل ران موفق، علاوه بر روش جراحی، به عوامل زیاد دیگری هم بستگی دارد. برای نمونه، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • دانش و مهارت جراح
  • نوع پروتز استفاده‌شده
  • وزن و شکل اندام بیمار
  • توانایی و تمایل بیمار برای همکاری در روند آمادگی قبل از جراحی
  •  همکاری با پزشک و فیزیوتراپ طی دوره توان‌بخشی بعد از جراحی

پس سخت بودن انجام جراحی برای جراح ارتوپد را هم می‌توان جزو معایب تعویض مفصل ران قدامی دانست؛ که البته با مراجعه به جراح باتجربه و زبردست، حل می‌شود.

علل ، علائم و تشخیص شکستگی لگن | بهترین متخصص کایروپراکتیک

دکتر مسعود اعتدالی را در اینستاگرام دنبال کنید

3- مناسب نبودن روش قدامی برای افراد دارای اضافه وزن یا افراد عضلانی

این جراحی ممکن است برای بیمارانی که اضافه وزن زیادی دارند، یا آن‌هایی که خیلی عضلانی هستند، چندان مناسب نباشد. دلیلش این است که بافت نرم اضافی، دسترسی جراح به مفصل ران را دشوار می‌کند.

البته این مورد از معایب تعویض مفصل لگن قدامی تا حدود زیادی به تجربه جراح ارتوپد هم بستگی دارد.

توجه : این مطلب توسط مدیر سایت منتشر شده و صرفا جهت مطالعه شما همراهان عزیز می باشد، جهت اطلاع دقیق از خدمات قابل ارائه توسط جناب دکتر مسعود اعتدالی، به بخش خدمات سایت مراجعه کنید و یا با مطب تماس بگیرد.


مطالعه بیشتر:

مقایسه پای پرانتزی و زانوی ضربدری

کایروپراکتیک و مزایای آن

ماساژدرمانی برای گردن درد مزمن

سن مناسب جراحی تعویض مفصل زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *