نحوه معاینات پزشکی رادیکولوپاتی گردنی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

نحوه معاینات پزشکی رادیکولوپاتی گردنی

رادیکولوپاتی گردنی بیشتر به علت تغییرات دژنراتیو ستون فقرات با افزایش سن و یا حادثه ای که باعث فتق یا برآمدگی دیسک گردن شده ایجاد می شود. با افزایش سن دیسک شروع به کاهش ارتفاع و برآمدگی می کند. دیسک ها آب خود را از دست می دهند و شروع به خشک و سفت شدن می کنند. پس از بررسی شرح حال و سلامت عمومی، پزشک از شما علائمتان می پرسد. در مطلب امروز همراه با دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک معاینات پزشکی رادیکولوپاتی گردنیرا بررسی می کنیم.

پزشک گردن، شانه، بازو و دستان شما را برای یافتن ضعف، از دست دادن حس و تغییرات رفلکس ها معاینه می کند. ممکن است پزشک شما از شما بپرسد که با چه حرکاتی درد گردن شما بهتر یا بدتر می شود.

تست ها:

گرافی با اشعه X:

تصاویر قسمت های متراکم مانند استخوان در عکس رادیوگرافی دیده می شود. نحوه قرارگیری استخوان های گردن شما مشخص می شود. گرافی همچنین تنگی سوراخ بین مهره ای و آسیب به دیسک ها را نشان می دهد.

نحوه معاینات پزشکی رادیکولوپاتی گردنی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

CT اسکن:

این روش اطلاعات جزئی تری از جمله ایجاد Spur استخوانی در اطراف سوراخ بین مهره ای ستون فقرات گردنی را نشان می دهد.

MRI:

این مطالعه اطلاعات دقیق تری از بافت نرم را نشان می دهد. ام آر آی گردن تحت فشار قرار گرفتن ریشه عصبی در اثر فتق دیسک و آسیب نخاع را نشان می دهد.

الکترومیوگرافی (EMG):

در این روش ایمپالس های الکتریکی عضلات را در استراحت و انقباض نشان می دهد. مطالعه هدایت جریان اعصاب محیطی همزمان با الکترومیوگرافی جهت بررسی عملکرد اعصاب محیطی انجام می شود.

این تست همچنین علاوه بر تشخیص فشار بر ریشه عصبی ناشی از دیسک بیرون زده، می تواند سایر علل آسیب عصبی از جمله دیابت را رد کند.

بهترین متخصص کایروپراکتیک اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی 


مطالعه بیشتر:

پیشگیری از شکستگی سر استخوان ران

علل و علائم تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای

علت و علائم رادیکولوپاتی گردنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *