نشانه های ورم زانو بعد از فیزیوتراپی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

نشانه های ورم زانو بعد از فیزیوتراپی

در مطلب امروز از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک قصد داریم به بررسی نشانه های ورم زانو بعد از فیزیوتراپی بپردازیم. با ما همراه باشید.

معمولا بیماران ورم زانو بعد از فیزیوتراپی را به صورت پف یا تورم مشاهده می کنند. این تورم ممکن است در نتیجه انجام حرکات ورزشی حین فیزیوتراپی به وجود آید؛ چون در آن شرایط، زانوها فشار زیادی را تحمل می کنند. به ویژه اگر شما به مدت طولانی به خاطر تحمل درد، از مفاصل و عضله های پا استفاده نکرده باشید. بعد فیزیوتراپی درد و تورم یک مسئله عادی می باشد.

از نشانه های مهم ورم زانو می توان به عدم انعطاف پذیری زانو اشاره کرد، به طوری که هنگام خم و راست کردن آنها احساس درد شدیدی می کنید. وقتی زانوی سالم و زانوی آسیب دیده را مقایسه کنید، حتما ورم زانو را مشاهده خواهید کرد. بعد از یک فیزیوتراپی با انواع دستگاه یا حرکات ورزشی در جلسات اول، دیدن چنین صحنه ای دور از انتظار نیست.

دکتر مسعود اعتدالی را در اینستاگرام دنبال کنید

ورم زانو پس از فیزیوتراپی؛ موجب سفتی مفصل زانو و متورم شدن کشکک می شود. دامنه حرکتی زانوها کمتر شده و شما شدیدا احساس درد می کنید. گاهی نیز با کبودی و قرمزی همراه است. البته برخی بیماران با مشکلات ورم زانو به فیزیوتراپیست مراجعه می کنند و از آب آوردن زانو شکایت دارند. این مشکل در نتیجه عوامل مختلفی چون، پوکی استخوان، آرتروز، روماتیسم مفصلی، تومور، کیست، عفونت و التهاب بورس به وجود آید. متخصصین فیزیوتراپی با ارزیابی وضعیت بیماران، از تکنیک های فیزیوتراپی برای درمان ورم زانو استفاده می کنند.

ورم زانو بعد از فیزیوتراپی ممکن است، آثار باقی مانده از بیماری ورم زانو باشد که برای درمان آن به پزشک مراجعه کرده اید. با این وجود برای بهبود ورم زانو پس از انجام فیزیوتراپی می توان کارهایی انجام داد تا مشکل بر طرف شود.

چگونگی تشخیص آرتروز زانو | بهترین متخصص کایروپراکتیک

برای درمان ورم بعد از فیزیوتراپی زانو چه کنیم؟

اگر فیزیوتراپی را برای درمان آسیب ها و تسکین درد های خود انتخاب کرده اید، دغدغه عوارض احتمالی بعد فیزیوتراپی را نداشته باشید. فیزیوتراپی هدفی جز بهبودی و درمان ندارد و مطمئن باشید راهکارهای جادویی برای رفع برخی عوارض بعد فیزیوتراپی مثل تورم، التهاب موضعی و درد در چنته دارد.

وقتی با ورم زانو بعد از فیزیوتراپی مواجه شدید، به فیزیوتراپیست ها اطلاع دهید. آنها علت را بررسی، به شما روش های بهبود ورم زانو را تشریح می کنند؛ اما می توانید با انجام فعالیت های ذیل از التهاب و درد زانو بعد فیزیوتراپی رها شوید:

  • پس از فیزیوتراپی زانو استراحت کنید و اجازه دهید ماهیچه ها و بافت های زانو خود را بازسازی کنند.
  • از کمپرس یخ استفاده کنید. هیچ چیز به اندازه کمپرس سرد التهاب و ورم زانو را کاهش نمی دهد.
  • آب زیاد بنوشید؛زیرا بیمارانی که برای درمان صدمات زانو از دستگاه های فیزیوتراپی استفاده می کنند، با جریان گردش خون، مواد زائد بدن باید خارج شوند. بهترین راهکار مصرف آب زیاد است.
  • دوش آب گرم بگیرید تا جریان خون تان تسهیل شود. آب گرم درد بعد از فیزیوتراپی را کاهش می دهد.
  • اگر علت ورم زانو بعد از فیزیوتراپی در نتیجه قصور و کوتاهی فیزیوتراپ به وجود آمده باشد، شما مختار هستید تا با یک فیزیوتراپیست حرفه ای و با تجربه به درمان ادامه دهید.

چیزی که بر آن تاکید داریم، این است که ورم زانو بعد از فیزیوتراپی در جلسات اول درمان کاملا نرمال است. احساس درد و تورم از عوارض شایع در فیزیوتراپی ناحیه آسیب دیده زانو می باشد با ادامه جلسات و ترمیم بافت ها، عضله ها و مفصل زانو، از درد و تورم ایجاد شده کاسته خواهد شد. شما پس از اتمام جلسات دیگر در ناحیه زانو ورمی نخواهید دید.

توجه : این مطلب توسط مدیر سایت منتشر شده و صرفا جهت مطالعه شما همراهان عزیز می باشد، جهت اطلاع دقیق از خدمات قابل ارائه توسط جناب دکتر مسعود اعتدالی، به بخش خدمات سایت مراجعه کنید و یا با مطب تماس بگیرد.


مطالعه بیشتر:

نشانه های سوزش پشت قفسه سینه

کمردرد در کودکان و نوجوانان

تاثیر استفاده از روروک بر کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *