نکاتی برای جراحی لگن با برش قدامی | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی نکاتی برای جراحی لگن با برش قدامی

جراحی سنتی تعویض کامل مفصل ران یک جراحی بزرگ است که می تواند باعث آسیب قابل توجهی به بافت نرم اطراف مفصل و زمان بهبودی طولانی شود. یک گزینه جدیدتر به نام جراحی تعویض مفصل لگن به روش قدامی ، جایگزینی برای جراحی معمولی است که باعث حفظ بافت می شود. از مزایای این روش درد کمتر پس از جراحی، زمان بهبودی سریع‌تر و تحرک بهتر مفصل پس از جراحی می باشد، زیرا برخلاف جراحی سنتی تعویض مفصل ران، بافت عضلانی را حفظ می‌کند. در ادامه این مقاله از سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک به بررسی نکاتی برای جراحی لگن با برش قدامی خواهیم پرداخت.

عمل جراحی تعویض مفصل لگن به روش قدامی به جراح این امکان را می دهد که از بین ماهیچه ها و تاندون ها کار کند، بدون اینکه آنها را از اتصالاتشان روی لگن یا استخوان ران جدا کند.

نحوه جراحی تعویض مفصل قدامی لگن

در یک عمل تعویض مفصل ران با برش قدامی، جراح به جای پشت (سمت خلفی) یک برش کوچک در جلوی پا (سمت قدامی) ایجاد می کند. برش از پشت روشی است که در جراحی سنتی تعویض مفصل ران استفاده می شود. در اکثر بیماران، برش از جلو به دکتر اجازه می دهد تا به جای بریدن ماهیچه ها ( که به طور معمول انجام می شود) با جدا کردن و خارج کردن آنها از مسیر ، به مفصل دسترسی پیدا کند و پس از تعویض مفصل، دوباره آنها را متصل کند.

از آنجایی که آسیب کمتری به ماهیچه‌ها وارد می‌شود، معمولاً به زمان اقامت کوتاه‌تر در بیمارستان و بهبودی سریع‌تر منجر می‌شود. اما باز هم اقداماتی احتیاطی وجود دارد که بیماران باید برای جلوگیری از بروز عوارض (مانند آسیب ناشی از فعالیت بیش از حد) پس از جراحی انجام دهند، اگرچه پس از جراحی با روش قدامی معمولاً عوارض کمتری نسبت به جراحی سنتی وجود دارد.

مطلب پیشنهادی : نشانه های اولیه روماتیسم مفصلی

افراد کاندید برای جراحی تعویض مفصل ران با برش قدامی

در صورتی که تعویض مفصل ران ضروری باشد، انجام آن با روش قدامی یکی از کم تهاجمی ترین گزینه های جراحی موجود است. بسیاری از افرادی که از آرتریت، درد لگن، سفتی و محدودیت حرکت لگن رنج می برند. اکنون می توانند یک جراحی کم تهاجمی را برای تعویض مفصل خود انتخاب کنند. از آنجا که این روش جراحی تعویض مفصل ران برای همه بهترین گزینه نیست.

عمل جراحی تعویض سنتی مفصل ران برای هر بیماری که به اندازه کافی سالم باشد در دسترس است. در مقابل، معیارهای لازم برای تعویض مفصل لگن به روش قدامی ممکن است سختگیرانه تر باشد. به عنوان مثال، برخی از جراحان معتقدند که بهترین کاندیدای جراحی برای تعویض مفصل قدامی لگن، بیمارانی هستند که چاق یا بیش از حد عضلانی نباشند. آنها ممکن است محدودیت های خاصی برای واجد شرایط بودن داشته باشند (به عنوان مثال، BMI زیر 35).
در نهایت، حتی اگر یک بیمار کاندید مناسبی برای جراحی تعویض مفصل ران قدامی در نظر گرفته شود، این به خود بیمار بستگی دارد که تصمیم بگیرد که آیا تعویض مفصل لگن او به روش قدامی انجام شود یا روش سنتی یا اصلاً جراحی نشود.

بررسی جراحی ترمیم پارگی لابروم لگن | بهترین متخصص کایروپراکتیک

مزیت های تعویض مفصل لگن به روش قدامی لگن

برخلاف بیمارانی که تحت عمل آرتروپلاستی سنتی لگن قرار گرفته‌اند. معمولاً به افرادی که تعویض مفصل ران به روش قدامی را انتخاب می‌کنند. آموزش داده می‌شود که بعد از جراحی از لگن خود به طور معمولی استفاده کنند. هیچ محدودیت سختی برای تحرک یا فعالیت وجود ندارد. بیماران می توانند فوراً از مفصل ران خود استفاده کنند و به آن اجازه دهند تمام وزن شان را تحمل کند (تا زمانی که برایشان ناراحت کننده نباشد) و اجازه دارند آزادانه آن را خم کنند. این امر بازگشت سریع‌تر به محدوده حرکت و عملکرد طبیعی و از سرگیری سریع‌تر فعالیت‌های عادی روزانه را تسهیل می‌کند.

نکاتی در انتخاب جراح

هنگام صحبت با بیمار، جراح باید اطلاعاتی در مورد جراحی ارائه دهد، از جمله:

  • نتایج احتمالی کوتاه مدت و بلند مدت، از جمله مزایا و خطرات بالقوه
  • مراحل جراحی
  • فرایند پیگیری، که باید شامل حداقل دو ویزیت باشد
  • هزینه عمل

دکتر مسعود اعتدالی را در اینستاگرام دنبال کنید

از آنجا که هیچ سیستم تایید صلاحیت خاصی وجود ندارد که جراحان ارتوپد را برای انجام تعویض مفصل قدامی لگن تایید کند. به بیمار توصیه می شود موارد زیر را از جراح بپرسد:

  • این جراحی را هر چند وقت یکبار انجام می دهید؟
  • این جراحی هر چند وقت یک بار در این بیمارستان انجام می شود؟
  • نرخ موفقیت و عوارض بیماران شما در این روش چقدر است؟
  • نگرانی اصلی شما هنگام عمل کردن بیماری مانند من چیست؟

هنگام سنجش مزایا و خطرات جراحی تعویض مفصل لگن به روش قدامی ، باید تجربه و میزان موفقیت جراح در یک روش خاص در نظر گرفته شود.

مهم است که خطرات، مزایا و جایگزین های این روش به دقت برای بیمار توضیح داده شود و به سوالات او پاسخ داده شود تا رضایت او جلب شود. اگر جراح نتواند به سوالات شما در مورد تعویض مفصل ران پاسخ دهد، یا اگر پاسخ های ارائه شده رضایت بخش نباشد (یا برعکس، به طرز عجیبی خوب به نظر برسد)، ممکن است مشورت با پزشک دوم توصیه شود.

مشاوره با پزشک دیگر

مردم اغلب در خصوص پرسیدن نظر دوم یا حتی سوم مردد هستند. یک پزشک معتبر از دریافت نظر دوم از یک متخصص دیگر از سوی بیمار ناراحت نمی شود.

بیماران باید در نظر داشته باشند که نظر دوم ممکن است دقیق تر از نظر اصلی بوده یا اینطور نباشد. این به خود بیمار بستگی دارد که گزینه های خود را بسنجد و تصمیم نهایی را بگیرد. همچنین، به یاد داشته باشید که اکثر کسانی که تحت تعویض مفصل ران قرار گرفته‌اند. صرف نظر از اینکه برش جراحی در کجا ایجاد شده است. درد لگن آنها کاهش یافته، عملکرد لگن بهتری دارند و از انتخاب خود راضی هستند.

 


مطالعه بیشتر:

بررسی جراحی ترمیم پارگی لابروم لگن

عوامل موفقیت جراحی تعویض مفصل زانو

موارد تجویز فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *