ویژگی های بهترین پروتز زانو | بهترین متخصص کایروپراکتیک

بررسی ویژگی های بهترین پروتز زانو

تعویض مفصل زانو یکی از رایج‌ترین عمل‌های جراحی در سرتاسر دنیاست. جالب است بدانید که فقط در ایالات متحده، هر سال بیش از ۶۰۰هزار عمل تعویض مفصل زانو انجام می‌شود. در ادامه مطلب امروز سایت دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک ویژگی های بهترین پروتز زانو را مورد بررسی قرار می دهیم.

با سبک زندگی کنونی، انتظار می‌رود این تعداد طی دهه‌های آینده، رشد چشم‌گیری داشته باشد. برآوردهای فعلی حاکی از آن هستند که تا سال ۲۰۳۰، هر سال بیش از ۳میلیون عمل تعویض زانو در این کشور انجام خواهد شد. در عمل تعویض مفصل زانو، جراح ارتوپد مفصل فرسوده را برداشته، و ایمپلنتی مصنوعی را جایگزین آن می‌کند که به‌طور معمول از جنس فلز و پلاستیک است. نکته قابل‌توجه اینکه ایمپلنت زانو سطح صاف‌تری دارد، بنابراین سایش آن نسبت به ایمپلنت ران که سطح عمیق‌تری دارد، کمتر است.

ویژگی های بهترین پروتز زانو

اینکه از جراحان ارتوپد بپرسید بهترین ایمپلنت زانو کدام است، مثل این است که از مردم بپرسید بهترین ماشین کدام است؟ مسلما پاسخ‌های زیادی دریافت می‌کنید، چون نظرات مختلف است و هر فردی از دید خودش، بهترین ماشین را معرفی می‌کند. همه هم درست می‌گویند. از طرف دیگر، تعیین ایمپلنت مناسب از نظر جنس، و همین‌طور بهترین نوع عمل جراحی تعویض مفصل زانو، اهمیت زیادی دارند. پس بهتر است ابتدا معیارهای انتخاب بهترین پروتز زانو را تعیین کنیم.

برای نمونه:
  • آیا ترجیح می‌دهید از ایمپلنت‌هایی استفاده کنید که به‌تازگی وارد بازار شده‌اند، یا سراغ برندهای قدیمی می‌روید؟
  • آیا جراح ارتوپد شما، بسته به شرایط هر بیمار، بهترین پروتز زانو را انتخاب می‌کند، یا برای همه بیماران از یک ایمپلنت معین استفاده می‌کند؟
  • اصلا آیا جراح ارتوپد باید از ایمپلنت‌های پیشنهادی یا درخواستی بیماران استفاده کند؟

راستش بسیاری از شرکت‌های عرضه‌کننده اقلام ارتوپدی شروع به تبلیغ مستقیم برای مصرف‌کنندگان کرده‌اند. بیمار هم هر تبلیغی را تماشا می‌کند، به این نتیجه می‌رسد که این بهترین ایمپلنت زانو است.

انواع آلیاژ برای ساخت پروتز زانو | بهترین متخصص کایروپراکتیک

انتخاب بهترین ایمپلنت زانو

هزاران مطالعه علمی وجود دارند که انواع ایمپلنت‌های مفصل زانو را بررسی کرده‌اند. با جست‌وجوی مختصری در اینترنت، می‌توانید نتایج بسیاری از این تحقیقات را ببینید. اما نکته قابل‌توجه اینجاست که همه این مطالعات، برای اثبات این مسئله انجام می‌شوند که فلان ایمپلنت موجود در بازار، عملکرد رضایت‌بخشی دارد.

دکتر مسعود اعتدالی بهترین متخصص کایروپراکتیک را در اینستاگرام دنبال کنید

یعنی مطالعه‌ای که نتایج استفاده از پروتزها یا ایمپلنت‌های مختلف را در بلندمدت با یکدیگر مقایسه کرده باشد، وجود ندارد. اما خبر امیدوارکننده برای کسانی که در آینده سراغ عمل تعویض مفصل زانو خواهند رفت، این است که طی دهه گذشته، رجیستری تعویض مفصل ایالات متحده (American Joint Replacement Registry)، ایجاد شده، و اطلاعات مختلفی را درباره عملکرد ایمپلنت‌های زانو جمع‌آوری می‌کند.

چنین پایگاه داده‌ای برای یافتن ایمپلنت‌های ضعیف و حذف آن‌ها از بازار جهانی بسیار مفید است. اما جمع‌آوری داده‌های قابل‌اتکا که نتیجه استفاده چندساله از پروتزهای مختلف باشند، مسلما سال‌ها طول می‌کشد. این پایگاه داده در حال حاضر اطلاعات بیش از یک‌میلیون بیمار در ایالات متحده را جمع‌آوری کرده، و طی سال‌های آینده، ما در ایران هم می‌توانیم با مراجعه به نتایج آن، نگاه دقیق‌تری به انتخاب بهترین ایمپلنت زانو داشته باشیم.

این اطلاعات نه‌تنها برای تعیین بهترین پروتز زانو مهم هستند. بلکه می‌توانند اطلاعات مفیدی درباره روش‌های مختلف جراحی مفصل زانو هم ارائه بدهند. اما در حال حاضر اطلاعات کافی برای تعیین بهترین ایمپلنت زانو نداریم. چنین پروتزی باید امکان فعالیت عادی، حرکت طبیعی و ماندگاری بالا را فراهم کند.

توجه : این مطلب توسط مدیر سایت منتشر شده و صرفا جهت مطالعه شما همراهان عزیز می باشد، جهت اطلاع دقیق از خدمات قابل ارائه توسط جناب دکتر مسعود اعتدالی، به بخش خدمات سایت مراجعه کنید و یا با مطب تماس بگیرد.


مطالعه بیشتر:

درمان های خالی کردن زانو

معایب انجام عمل تعویض مفصل آرنج

انواع آلیاژ برای ساخت پروتز زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *