تکنیک فعال کننده

پروتکل درمانی Activator یا فعال کننده

 

تکنیک کایروپراکتیک Activator Method یک روش تشخیصی و درمانی است که توسط بعضی از کایروپراکتورها برای درمان بسیاری از انواع کمردرد ، درد گردن و سردردها (هم مزمن و میگرنی) استفاده می شود.

 

متد اکتیواتور با استفاده از یک ابزار دستی کوچک به نام ابزار تنظیم کننده فعال کننده فعال می کند تا با هدف بازگرداندن حرکت به مهره ستون فقرات یا مفصل ، نیروی ضربشی ملایم را به ستون فقرات تحویل دهد.

این یک جایگزین برای شکل دستی سنتی دستکاری ستون فقرات است که به عنوان محرک دامنه با سرعت بالا (HVLA) شناخته می شود.

در کنار تکنیک Diversified ، سازگار با سازنده اکتیواتور متداول ترین روش درمانی است که توسط کایروپراکتورها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

فکر میکنید نحوه کار تکنیک فعال کننده به چه صورت می باشد؟

تکنیک کایروپراکتیک روش Activator Method نوعی دستکاری است که به شرح زیر توصیف می شود:

یک ابزار مکانیکی دستی با فنر و بهار با نام فعال کننده تنظیم کننده فعال کننده ، یک ضربه سریع و کم فشار در نقاط خاص را فراهم می کند.

دو مزیت نظری از یک درمان با ابزار فعال کننده وجود دارد. حالت اول مبتنی بر سرعت دستگاه است. ابزار به حدی سریع است که عضلات بدن در پاسخ کمتر دچار فشار می شوند و در مقابل درمان مقاومت می کنند. عدم مقاومت به عضلات ممکن است اثربخشی درمان را تسهیل کند. مورد دوم این است که نیروی اعمال شده موضعی است و هیچ گشتاور اضافی یا حرکتی خمشی به مفصل اضافه نمی کند.
بعضی اوقات ممکن است ارزیابی از طول ظاهری پا انجام شود. این ارزیابی بر اساس این تئوری استوار است که تفاوت های آشکار در طول پا ممکن است نشان دهنده جایی که عدم سوء انضباط مهره در ستون فقرات وجود دارد. با این حال ، این شکل ارزیابی بحث برانگیز است و فقدان شواهد بالینی برای حمایت از این جنبه از روند وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *