پارگی، کشیدگی و التهاب تاندون شانه | بهترین متخصص کایروپراکتیک

چگونه از کشیدگی عضلانی جلوگیری کنیم؟
اگر برخی از اقدامات اساسی را انجام دهید، می توانید احتمال کشیدگی عضله را کاهش دهید:

سعی کنید خیلی طولانی در یک موقعیت ننشینید.
برای حرکت و تغییر موقعیت استراحت های مکرر داشته باشید. از صندلی‌هایی استفاده کنید که از کمر شما حمایت کند. یا حداقل از بالشی برای حمایت از کمرتان استفاده نمایید. هنگام نشستن سعی کنید زانو و باسنتان در یک سطح قرار بگیرد.
هنگام ایستادن و نشستن حالت درست خود را حفظ کنید.
اگر برای مدت طولانی در یک موقعیت قرار دارید، سعی کنید به صورت متناوب یک پا و سپس دیگری را روی یک چهار پایه قرار دهید. این کار می تواند به کاهش استرس در عضلات کمر شما کمک کند.
اشیاء را با دقت بلند کنید.
پشت خود را صاف نگه دارید، با زانوهایتان خم شوید و همیشه با پاها بلند شوید. وزنه را نزدیک بدن نگه دارید. به طور همزمان با بلند شدن، پیچ و تاب نخورید.
برای پیشگیری از سقوط احتیاط کنید.
مثلاً در راه پله دستتان را به نرده ها بگیرید، روی سطوح لغزنده راه نروید و روی سطح زمین را خلوت نگه دارید.
اگر اضافه وزن دارید، وزنتان را کم کنید.
کفش هایی بپوشید که کاملاً اندازه پایتان باشد.
فراموش نکنید که ورزش منظم می تواند عضلات را سالم و قوی نگه دارد، اما تکنیک های مناسبی نیز در جلوگیری از کشیدگی عضلات بسیار مهم هستند. همیشه قبل از شروع فعالیت بدنی حرکت های کششی انجام داده و بدن خود را گرم کنید.

به همین ترتیب برای جلوگیری از سفتی عضلات، بعد از هر تمرین یا جلسه فعالیت بدنی زمانی را برای تمرین های کششی در نظر بگیرید. یک باره فعالیت‌های سنگین انجام ندهید، بلکه کم کم به شدت فعالیت بدنی خود بیفزایید.

محدودیت های بدن خود را درک کنید. اگر در طی فعالیت احساس کردید که چیزی خوب پیش نمی رود، به سرعت فعالیت را متوقف نمایید.

نتیجه‌گیری
زمان بهبودی بستگی به شدت جراحت دارد. برای یک کشیدگی خفیف، شما می توانید با مراقبت های پایه ای در منزل، ظرف 3 تا 6 هفته به فعالیت های طبیعی خود بازگردید. برای کشیدگی های شدیدتر، بهبودی می تواند چندین ماه طول بکشد. در موارد شدید، ترمیم جراحی و فیزیوتراپی ممکن است لازم باشد.

با درمان مناسب، اکثر افراد کاملاً بهبود می یابند. شما می توانید با انجام اقداماتی برای جلوگیری از صدمه دیدن مجدد، احتمال بهبودی خود را افزایش دهید. بنابراین دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید و تا زمانی که عضلات بهبود نیافته اند، فعالیت بدنی زیادی انجام ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *