کاربرد لیزر پرتوان در درمان عارضه های مختلف | بهترین متخصص کایروپراکتیک

کاربرد لیزر پرتوان در درمان انواع عارضه های پزشکی

کاربرد لیزر پرتوان به شرح زیر می‌باشد:

کاربرد لیزر پرتوان

لیزر پرتوان در فیزیوتراپی جهت افزایش سرعت روند بهبودی استفاده می‌شود. لیزر پرتوان جهت درمان عارضه‌های مختلفی به کار برده می‌شود. این عارضه‌ها شامل:

روماتیسم مفصلی

روماتیسم مفصلی یک بیماری خود ایمنی است که سیستم ایمنی اشتباهاً به بافت‌های بدن حمله می‌کند. بر خلاف آرتروز که موجب ساییدگی استخوان‌ها می‌شود، روماتیسم مفصلی اغلب باعث تورم و التهاب دردناک مفاصل می‌شود. لیزر پرتوان در کاهش درد و التهاب این عارضه مؤثر است.

استئوآرتریت زانو، لگن و مچ پا

استئوآرتریت از شایع‌ترین نوع آرتروز است که به مرور زمان منجر به آسیب غضروف و بافت مفاصل می‌شود. سفتی و خشکی مفصل از علائم بارز آرتروز می‌باشند که تا حدود زیادی این علائم با لیزر پرتوان قابل درمان است.

سندرم‌های ضربه شانه

آسیب‌های ورزشی از رایج‌ترین مراجعه‌کنندگان ارتوپدی می‌باشند. در حین بازی ممکن است شانه آسیب ببیند که 5 تا 10 جلسه لیزر پرتوان برای این عارضه توصیه می‌شود.

بورسیت لگن یا شانه

در بیماری بورسیت کیسه‌های سینوویال دچار تورم شده و بیمار درد شدیدی را احساس می‌کند. کیسه‌های سینوویال حرکت بین ماهیچه‌ها، عضلات و تاندون‌ها را آسان‌تر می‌کنند. کاهش التهاب بورسیت با لیزر درمانی قابل کنترل است.

دژنراسیون دیسک کمر و گردن

ستون فقرات ناحیه کمر و گردن از آسیب‌پذیرترین قسمت‌های بدن می‌باشند و در صورت اختلال در دیسک منجر به درد شدید می‌شوند. برای کاهش درد کمر و گردن لیزر گزینه مناسبی است.

سیاتیک

درگیری سیاتیک، طولانی‌ترین عصب بدن منجر به انتشار درد از ناحیه کمر به پاها می‌شود. درد سیاتیک با اسپاسم عضلات کمر نیز همراه است. متخصصین فیزیوتراپی از مدالیته‌های درمانی مانند لیزر پرتوان، شاک ویو و الکتروتراپی برای کاهش علائم سیاتیک استفاده می‌کنند.

خار پاشنه

خار پاشنه یک زائده استخوانی در کف و یا زیر استخوان پاشنه پا می‌باشد. عواملی چون اضافه وزن، کفش نامناسب، قوس زیاد کف پا و راه رفتن روی سطوح سخت از علت‌های این عارضه می‌باشد. بیماران خارپاشنه از درد شدید هنگام برخاستن و یا قدم برداشتن گله و شکایت دارند. لیزر درمانی پرتوان برای این دسته از بیماران گزینه مناسبی است.

تحقیقات نشان داد شده است که لیزر پرتوان در درمان سردرد، TMJ و مشکل سینوس نیز مؤثر است
از موارد دیگر لیزر درمانی می‌توان به صدمات مربوط به کار و اتومبیل، دررفتگی و رگ به رگ شدن عضلات اشاره کرد.

کاربرد لیزر پرتوان در درمان عارضه های مختلف | بهترین متخصص کایروپراکتیک


دکتر مسعود اعتدالی

دکتری کایروپراکتیک از آمریکا، علم تطبیق و تنظیم ستون فقرات و مفاصل

جهت مشاهده صفحه رسمی اینستاگرام دکتر مسعود اعتدالی متخصص کایروپراکتیک کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

کاربرد الکتروتراپی در درمان

کاربردها و مراحل درمان شاک ویو تراپی

درمان های جایگزین کاهش علائم کمردرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *