کمر درد مکانیکی

کمر درد مکانیکی چیست؟ کمر درد عارضه شایعی است که تصور می شود از هر ۵ نفر بزرگسال ، ۴ نفر حداقل یک بار در زندگی خود دچار آن میشوند.

کمر درد مکانیکی زمانی اتفاق می افتد که ساختاری در کمر مانند یک دیسک بین‌مهره‌ای، مفصل یا یک استخوان تحت فشار قرار میگیرد یا به طریقی دچار دفورمیتی می شود و ایجاد درد می کند.

وقتی فشار وزن وارد شده به یک ساختار از یک حد آستانه فراتر می رود، بافت تحریک شده و درد افزایش می یابد. اگر فشار وزن برداشته شود درد کاهش پیدا میکند.

کمر درد مکانیکی می تواند به یک ناحیه کوچک در ستون فقرات محدود باشد یا ممکن است به یک طرف یا هر دو طرف کمر کشیده شود.

اگر ریشه یک عصب نیز آسیب دیده باشد درد ممکن است در جایی دورتر از کمر و در ساق ها و ران ها یا حتی در پاها و در مسیر عصب آسیب دیده حس شود.

دلیل کمردرد مکانیکی

کمر درد مکانیکی ممکن است در نتیجه یک ترومای وارد شده (یک ضربه) به بافت ایجاد شود، مانند زمین خوردن یا تصادف یا ممکن است به آرامی در مرور زمان، بدون هیچ دلیل واضحی بروز کند.

حرکات مکرر ستون فقرات، ورزش کردن نادرست و طرز نشستن غلط مواردی هستند که می توانند به مرور زمان منجر به درد کمر مکانیکی شوند.

تاثیر فیزیوتراپی، کایروپراکتیک و یا ماساژ درمانی در درمان کمردرد مکانیکی

فیزیوتراپی و یا کایروپراکتیک می توانند به تعیین ریشه اصلی درد کمک کنند و برای ایجاد فرصت بهبود، یک برنامه درمانی را برای برداشتن فشار از روی بافت ستون فقرات ایجاد کنند.

برنامه درمانی می تواند شامل درمان دستی، ورزش درمانی و آموزش در مورد چگونگی محافظت از کمر باشد.

ماساژ درمانی می تواند درد ناشی از سفتی عضلات را کاهش دهد، جریان خون را بهبود بخشد و می تواند تاثیر مثبتی بر سیستم عصبی داشته باشد.

تحقیقات نشان می دهند که یک برنامه درمانی مناسب که در آن از یک شیوه چند تخصصی استفاده می شود می تواند نتایج موفقیت آمیزتری را برای فرد مبتلا به کمردرد ایجاد کند.

دکتر مسعود اعتدالی

نماینده رسمی انجمن علمی کایروپراکتیک ایران

دکترای کایروپراکتیک (علم تطبیق وتنظیم ستون فقرات)

پیشگیری و درمان طبیعی

ناراحتی های ستون فقرات و مفاصل

دارای بوردهای سراسری و ایالتی از آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *