راهکارهای پیشگیری از بروز اسپاسم عضلانی را بشناسید :

راه های جلوگیری از اسپاسم کمر 

اسپاسم عضلانی ، همچنین به عنوان گرفتگی عضلانی هم شناخته می شود و هنگامی رخ می دهد که عضله به طور ناگهانی و اجباری درگیر می شود و قادر به استراحت نیست. معمولا اسپاسم عضلانی شامل بخشی از عضله یا یک عضله است و در برخی موارد ممکن است عضلات متعددی را درگیر کند.

اسپاسم عضلانی معمولا از چند ثانیه تا ۱۵ دقیقه و شاید حتی بیشتر طول بکشد و علاوه بر این، ممکن است چندین بار اتفاق بیافتد و برگردد تا در نهایت از بین برود. درد ناشی از اسپاسم عضلانی می تواند از تحریکی خفیف تا دردی شدید متفاوت باشد. در حالی که برخی از گرفتگی عضلات ها، فعالیت بدنی را تحت تاثیر قرار نمی دهند، اما بعضی ها می تواند تحت تاثیر قرار بدهند.

  • حفظ وزن سالم – اگر وزن زیادی دارید، استرس بر ستون فقرات و مفاصلتان افزایش می یابد.
  • وضعیت خود را بهبود ببخشید – وضعیت نامناسب مانند چرت زدن در طول تمام روز ممکن است خطر ابتلا به اسپاسم کمر خود را افزایش دهد. حصول اطمینان از حفظ وضعیت مناسب و استفاده از وسایل ارگونومیک در صورت نیاز، ثبات و قدرت مورد نیاز کمر را تامین می کند و خطر ابتلا به اسپاسم کمر را کاهش می دهد.
  • ورزش منظم – درگیر شدن در یک برنامه کششی و تقویتی برای کمر و هسته عضلات، و انجام منظم برخی از فعالیت هایی که با قلب و عروق مشارکت می کنود، کمک خواهد کرد که شما کمر سالم تری داشته باشید و خطر اسپاسم به حداقل برسد.

 

  • گرم کردن و خنک کردن قبل ورزش – گرم کردن و خنک مردی مناسب قبل و بعد از ورزش می تواند به جلوگیری از اسپاسم عضلات، خستگی، تنیدگی و یا مجروح شدن عضلات شما کمک کند. قبل از کار کردن، سعی کنید در محل کار خود راه بروید و حرکات خاصی را انجام دهید که باعث افزایش ضربان قلب و جریان خون به عضلات، رباط ها، تاندون ها و مفاصل شما می شود.پس از اتمام کار، حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد تا گروه های عضلانی اصلی بدن، خود را بکشند تا به جلوگیری از اسپاسم عضلانی کمک کنند.
  •  هیدراته باقی بمانید – از دست دادن آب بدن می تواند منجر به اسپاسم عضلانی شود. اطمینان حاصل کنید که آب به اندازه کافی برای اندازه بدن و سطح فعالیت شما می نوشید تا خطر ابتلا به اسپاسم خود را به حداقل برسانید.

چه چیز موجب بروز کمر درد می شود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *