مگنت تراپی

مگنت تراپی چیست؟

مگنت تراپی (مغناطیس درمانی) به معنی اعمال نیروی مغناطیس بر روی بدن به منظور بهره گیری از خواص درمانی آن می‌باشد. وقتی که از نیروی مغناطیسی برای اهداف درمان پوکی استخوان استفاده می‌شود، از آن به عنوان مغناطیس شفابخش یا بیومغناطیس نام می‌برند.

استفاده از روش مغناطیس درمانی به زمان‌های بسیار قدیم باز می‌گردد، اما هنوز هم برای اهداف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی از کشورها این روش به یک فناوری بسیار پیشرفته تبدیل شده است.

 مغناطیس درمانی چگونه عمل می کند؟

سودمندی استفاده از مگنت تراپی به عنوان یک روش درمانی به خاطر وجود حوزه های مختلف الکترو مغناطیسی می باشد که در بدن انسان بطور طبیعی وجود دارد.

برای مثال، انتقال پیام ها در سیستم عصبی و عکس العمل عضلات به آنها با فعالیت مغناطیسی بدن ارتباط دارد. علاوه بر این گرما می تواند بزرگترین حوزه مغناطیسی را در بدن ایجاد کند.

به همین خاطر بیان می شود حوزه های مغناطیسی منفی می توانند باعث تحریک متابولیسم بدن، افزایش مقدار اکسیژن در دسترس سلول ها، و کاهش محیط اسیدی در بدن شود.

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی
مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی

آیا مغناطیسی درمانی کار می کند؟

درمان مغناطیسی یک روش پزشکی جایگزین است که از آهنرباهای ایستا (یعنی غیر متحرک) برای کاهش درد و سایر نگرانی های بهداشتی استفاده می کند.

به اصطلاح آهنرباهای درمانی به طور معمول در دستبندها ، حلقه ها یا درج های کفش ادغام می شوند ، اگرچه تشک های مغناطیسی درمانی و لباس نیز در بازار موجود است.

بسیاری از مطالعات به خوبی انجام شده در طول سه دهه گذشته نشان داده اند که دستگاه های مغناطیسی استاتیک هیچ وجه کمتری نسبت به دستگاه های شمشیر فاقد آهنربا می دهند.

این مطالعات نشان می دهد که دستگاه های مغناطیسی استاتیک ممکن است به هیچ وجه کار خود را با استفاده از دارونما انجام ندهند.


تماس با پزشک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *