راه های تسکین بیماری آرتریت پسوریازیس

چگونه کشف بیماری آرتریت پسوریازیس

افراد مبتلا به پسوریازیس باید توجه بیشتری به علائم هشدار دهنده آرتریت پسوریازیس داشته باشند. فقط حدود ۱۵٪ از افراد مبتلا به آرتریت پسوریاتیک سابقه آرتریت ندارند. تشخیص زودرس و درمان آرتروز پسوریاتیک همیشه توصیه می شود.

مدیریت مناسب نه تنها اثر ویرانگر آرتریت پسوریاتیک را می تواند کاهش دهد بلکه ممکن است به کاهش خطر عوارض کمک کند. آرتروز موتیلان یکی از این عوارض است و یک نوع شدید آرتریت است که بسیار دردناک می باشد و ممکن است منجر به تخریب استخوان و منجر به معلولیت شود.

با این حال، آرتریت پسوریازیک نه تنها باعث علائم مفصلی می شود. فعالیت ایمنی غیر طبیعی نیز می تواند به سایر قسمت های بدن گسترش یابد و موجب نشست های دیگری از علائم و نشانه های دیگر (تظاهرات فوقانی مفصلی) شود.

این علائم دیگر ممکن است در ابتدا با آرتریت پسوریاتیک ارتباط نداشته باشد. بنابراین مهم است که آرتریت پسوریاتیک به صورت منظم توسط یک متخصص پزشکی نظارت شود.

داروهای بیولوژیک آرتریت پسوریازیس

داروهای بیولوژیکی بخش های سیستم ایمنی بدن شما را مورد هدف قرار می دهند. آنها می توانند سرعت آسیب به مفاصل را کاهش دهند و علائم آن مانند درد مفاصل، تورم و پوسته پوسته شدن پوست را تسکین دهند. پزشک شما ممکن است در صورت عدم تاثیرگذاری داروهای دیگر، یک داروی بیولوژیکی برای شما تجویز کند.


بیشتر مطالعه کنید : از بیماری التهاب مفاصل و پوست چه می دانید ؟ ( آرتریت پسوریاتیک )


آرتریت پسوریاتیک
آرتریت پسوریاتیک

کاهش درد

گرما و سرما را برای تسکین درد امتحان کنید. حمام آب گرم بگیرید، دوش بگیرید، و یا از یک کیسه آب گرم برای آرام شدن درد عضلات و تسکین درد استفاده کنید. یک کیسه یخ یا سبزیجات منجمد پیچیده شده در یک حوله را برای بی حس شدن مفصل و کاهش تورم امتحان کنید.

ورزش

درد و تورم زمانی که فعال نیستید بدتر و بدتر می شوند. شنا و راه رفتن در استخر تمرینات خوبی هستند که درد را تسکین می دهند و همچنین موجب قدرت و انعطاف پذیری میشوند. (فورا بعد از بیرون آمدن از استخر دوش بگیرید. در غیر اینصورت کلر، پوست شما را خشک می کند). اگر مطمئن نیستید که چگونه با خیال راحت تحرک داشته باشید، از درمانگر فیزیکی کمک بگیرید.

خستگی

ورزش منظم می تواند انرژی شما را افزایش دهد و همچنین به شما کمک کند در شب،خواب بهتری داشته باشید و همینطور داروهای ضد درد، در داشتن خواب خوب شبانه به شما کمک می کند.

صبح دیرتر بیدار شوید و یا بعد از ظهر چرت بزنید. انرژی خود را برای چیزهایی که مهم تر هستند و یا شما بیشترین لذت را از آنها میبرید ذخیره کنید. درخواست از خانواده یا دوستان برای کمک کردن نیز گزینه خوبی است.

خوب زندگی کردن

حدود یک سوم از افراد مبتلا به ورم مفاصل پسوریاتیک شکل خفیفی از این بیماری را دارند که در طول زمان تغییر نمی کند. سایر افراد نیازمند درمان طولانی مدت برای علائم خود هستند. حتی ورم مفاصل پسوریاتیک شدید نمی تواند فرد را ناتوان سازد.


تشخیص و درمان آرتریت پسوریاتیک  ( بیماری ورم مفاصل )


One thought on “راه های تسکین بیماری آرتریت پسوریازیس”

  1. آقای دکتر من چندین ساله اول با حالت صدفی آن آشنا شدم پوستم سریع در دو تا ساق پاهام قرینه رشد زیادی داشت و سریع ،سریع پر میشد و خارش می‌گرفت میخاروندم شدید میکنم.جوشهای ریز خونابه بود یا هر چیزی اوایل زیاد بود الان جفتشون کم شده شدیداً عفونت بطرف بالاتر کرده کبود کبود شده حتی بعضی وقتها از شستن پاهام هم اذیت میشم پوستم درد می‌کنه ورم‌های شدید می‌کنه ،ولی عفونت با خوردن خودسرانه کپسول آزیترومایسین ۵۰۰ ،این پنجمین بسته هست فکر میکنم کمتر شده ولی دوقسمتی از جفت ساق پاهام مثل کمر بندینگ سنگ شده روی یکی هم زخم خیلی گودی هست یادم نمیاد یکجا خورده زخم شده.من چند سال پیش بخاطر ورم شدید پاهام پیش دکتر متقی میرفتم و کورتن زیاد بهم میداد سر این مهرهای کمرم حتی دندونام از بین رفت بطوری که تو اسکن مهره های کمرم فکر کرده بودند سرطان استخوان دارم بعد تو گاما اسکن معلوم شد مهره های کمرم تیز و تغییر شکل دادن بخاطر همین دورشون خونی شده.بگذریم.من کی باید شروع به اقدام بکنم.و آیا بستری هم داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *