مگنت تراپی

مگنت تراپی درمان با استفاده از مغناطیس

مگنت تراپی استفاده از یک میدان مغناطیسی ثابت برای کاهش درد و التهاب و ترمیم بافت می باشد. یک روش درمانی پیشرفته می باشد که در آن از انرژی مغناطیسی با هدف درمان اختلالات اسکلتی عصبی عضلانی مورد استفاده قرار می دهند.
استفاده از میدان های مغناطیسی برای درمان بیماری ها قدمت طولانی دارد. امروزه از مگنت تراپی برای درمان بسیاری از بیماری ها همانند سردرد و میگرن ، درد های کمر و گردن ، التهاب تاندون ها ، درد های عضلانی ، استئوآرتروز ، روماتیسم مفصلی ، درد های پس از جراحی ها ، پوکی استخوان، شکستگی های جوش نخورده وبسیاری دیگر از بیماری های عصبی عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد.
این درمان طبیعی می تواند در کاهش درد و التهاب و ترمیم وبازشازی بافت ها بسیار موثر باشد.

مضرات مگنت تراپی

مگنت تراپی درمانی کاملا بی خطر و بدون عارضه می باشد. اما هر درمانی در صورتی بی خطر است که توسط افراد متخصص مورد استفاده قرار گیرد . تمامی دستگاههای مورد استفاده در فیزیوتراپی دارای موارد استفاده و یا احتیاطات و موارد عدم استفاده هستند. مگنت نیز به همین صورت است .
استفاده از مگنت در افرادی که باتری قلبی دارند بسیار خطرناک است و می تواند موجب مرگ این بیماران شود . زیرا امواج مغناطیسی مگنت در عملکرد باتری قلب اختلال ایجاد می کند. همچنین در افرادی که دستگاههای تزریقی دارو به صورت زیرپوستی دارند، استفاده از مگنت می تواند موجب اختلال در عملکرد این دستگاهها شود. در زنان باردار و کودکان ، داشتن توده بدخیم ، عفونت ها ، خونریزی و اختلالات غدد درون ریز نیز استفاده از مگنت ممنوع است.
مگنت درمانی ( مگنت تراپی )
مگنت درمانی 

مزایای تاثیر مگنت تراپی

مگنت تراپی برای درمان غیر تهاجمی و بدون درد ضایعات عضلانی اسکلتی می باشد . این مدالیته می تواند موجب کاهش درد ، ادم ، چسبندگی ها ، ترمیم و بازسازی پوست ، عضله و استخوان دارد. اثرات در بدن انشان شامل تحریک متابولیسم کلسیم در استخوان ها ، تحریک استئوبلاست ها برای ترمیم بافت استخوانی در پوکی استخوان و شکستگی ها می باشد.
مگنت با استفاده از ایجاد تعادل در سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک موجب تاثیرات مگنت تراپی آرام بخشی می شود. با ریلکس کردن عضلات ، بهبود خونرسانی به عضلات ، بهبود گردش خون و تغذیه بهتر بافت ها در کاهش اسپاسم موثر است . مگنت تراپی می تواند موجب کاهش درد و التهاب بافتی شود.
در نتیجه در طیف وسیعی از بیماری های التهابی، دردهای مزمن عضلانی و مفصلی مورد استفاده قرار می گیرد.

 


با ما در تماس باشید 


2 thoughts on “مزایا و معایب مگنت تراپی”

  1. باسلام و احترام
    و تشکر از اطلاعاتی که در اختیار ما قراردادید من بخاطر دیسک و درد گردنم فیزوتراپی و مدت 8 جلسه مگنت تراپی در ناحیه سرو گردن داشتم البته کم کاری تیرویید دارم و نمیدونم مگنت تراپی برای من مضر بوده یانه ولی در مجموع از مگنت تراپی واقعا رضایت کامل دارم انچنان بدنم ریلکس میشد که بعد از مگنت ترامی سه ساعت خوابم میبرد خوابی آروم و راحت وجالبتر اینه در زمان مگنت تراپی بدون هیچ رژیم و ورزشی به صورت محسوس خود به خود لاغر شدم که همه میپرسیدن چی کار کردی لاغر شدی. ولی بعد از یکی دوماه مجدد به حالت قبل برگشتم . کاش میشد اگر عوارضی نداشته باشد هرماه برم برای مگنت تراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *