سوالات رایج درباره شاک ویو

سوالاتی که در شاک ویو تراپی برای شما مطرح می شود :

“امروز شاک ویو تراپی ( Shock wave ) درمانی به متخصصین اجازه می دهد تا بیماران را از درد شدید نجات دهند. دوره درمان معمولاً شامل 7-10 جلسه در فواصل 3-7 روز است.

در حال حاضر بعد از اولین جلسات ، اثرات مثبتی برای بیماری های مزمن مشاهده می شود:

  • کاهش درد کاهش تورم 
  • دامنه حرکتی گسترده و در جلسه 3 یا 4 بیمار احساس تسکین قابل توجهی می کند.

نشانه هایی از قبیل کلسیفیکاسیون اغلب به عمل جراحی نیاز دارند و داروها معمولاً اثربخش هستند ، اما درمان Shock wave که مبتنی بر تأثیر امواج پرانرژی بر روی بافت است ، کلسیفیکاسیون ها را از بین می برد ، بازسازی بافت ها و پرفیوژن خون موضعی را بهبود می بخشد ، اما از همه مهمتر – کیفیت زندگی بیمار.


آشنایی با شاک ویو تراپی ( Shock wave Therapy )
آشنایی با شاک ویو تراپی ( Shock wave Therapy )

آیا Shock wave درمانی به من کمک می کند؟

بیشتر بیماران با مشکلات درد مزمن از طریق انواع مختلف درمان ناموفق انجام شده اند. حداکثر 80 درصد از همان بیماران در سراسر جهان گزارش می دهند که درمان Shock wave به آنها در رفع مشکل آنها کمک کرده است.

آیا درمان با در همراه است؟

بسته به میزان درد بیمار که قبلاً در آن منطقه تجربه کرده بود ممکن است احساس ناراحتی کمی در طول درمان ایجاد شود. با این حال ، از آنجا که درمان فقط در حدود پنج دقیقه طول می کشد ، بیشتر بیماران قادر به تحمل این ناراحتی هستند. علاوه بر این ، شدت درمان را می توان در طول جلسه تنظیم کرد.

به چه تعداد جلسه درمان نیاز دارم؟

تعداد درمانها بسته به نشانه و پاسخ بافت متفاوت است. تأثیر درمان تجمعی است ، بنابراین به طور معمول به بیش از یک (5-5) درمان احتیاج خواهید داشت. هرچند اغلب ، بلافاصله بعد از اولین درمان ، تسکین را تجربه خواهید کرد.

چند بار به درمان نیاز دارم؟

بسته به تحمل بیمار و پاسخ بافت آنها ، بیشتر علائم نیاز به 5-5 درمان دارد که بین 3 تا 10 روز انجام می شود.

آیا بعد از درمان احساس درد خواهم کرد؟

اکثر بیماران پس از درمان ، تسکین درد فوری را تجربه می کنند. با این حال ، در طی 2-4 ساعت پس از درمان ، ممکن است در منطقه تحت درمان برخی از دردها را تجربه کنند. این درد گزارش شده است که قابل تحمل و محدود کننده نیست.

آیا بعد از درمان محدودیتی وجود دارد؟

توصیه می شود بیماران بعد از هر جلسه درمانی ، حدود 48 ساعت از فعالیت بدنی ، به ویژه مواردی که منطقه تحت درمان را درگیر می کند خودداری کنند.


با ما در تماس باشید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *