بیماران بعد از انجام شاک ویو تراپی چه احساسی دارند ؟

شاک ویو تراپی چیست؟

لطفا از اسم شاک ویو تراپی نترسید. شاید اسم عجیب و دلهره آوری داشته باشد ولی واقعا آنطور که فکر می کنیم استرس زا نیست. این دستگاه از جمله دستگاه هایی پیشرفته در مراکز فیزیوتراپی است و امروزه به یکی از دستگاه های پرکاربرد برای کاهش دردهای عضلانی-اسکلتی تبدیل شده است.

البته از این دستگاه و روش درمانی صرفا در مراکز فیزیوتراپی استفاده نمی شود. اگر به مطب های متخصصین طب فیزیکی و کلینیک های درد نیز سری بزنیم احتمالا این دستگاه را خواهیم دید.

اگر بخواهیم کمی از ماهیت شاک ویو تراپی صحبت کنیم خوب است از نام آن شروع کنیم.

 شاک ویو تراپی

چرا نام این دستگاه شاک ویو تراپی است؟ شاک از واژه انگلیسی Shock  به معنای “شوک” یا “ضربه” است که با کلمه کلمه Wave به معنی “موج” همراه شده و به این ترتیب عبارت شاک ویو (Shock Wave) ساخته شده است.

واژه Therapy نیز به معنی درمان است که با ترکیب این سه واژه می توان به چنین کلمه ای در فارسی رسید: درمان با استفاده از ضربه های موج.

دلیل اصلی این نام گذاری را در ادامه و زمانی که با نحوه کار این دستگاه آشنا شدیم بیشتر متوجه خواهیم شد.

اگر سری به منابع علمی معتبر بزنیم خواهیم دید که این دستگاه از امواج صوتی با انرژی بسیار بالا در بافت مورد نظر برای درمان استفاده می کند.


بیشتر بخوانید  : مطالعات انجام شده درباره شاک ویو


انجام شاک ویو تراپی و اثراتی که در پی دارد ؟
انجام شاک ویو تراپی و اثراتی که در پی دارد ؟

حس بیمار از انجام این روش درمانی

معمولاً احساس درد در ناحیه تحت درمان وجود دارد که کاملاً طبیعی است و باید به شما بگویم بایستی کمی این درد را تحمل کنید. البته این میزان درد در طول درمان کمتر می شود و می توانید با فکر کردن به آینده که بعد از یکی دو هفته بهبودی کامل پیدا می کنید خودتان را آرام کنید. قطعا به شما کمک خواهد کرد. تحقیقات بسیار زیادی اثبات کرده است که تاثیر افکار واقعا تاثیر گذار است.

درد پس از انجام شاک ویوتراپی معمولاً، بین ۲ تا ۴ ساعت بعد از درمان وجود دارد و به مرور زمان کاهش پیدا می کند. طبق گزارشات کلینیکی، درد انجام شاک ویو تراپی برای بیمار قابل تحمل است. پس خیلی نگران نباشید.

همچنین گفتیم که اگر میزان درد قابل تحمل نبود، می توانید از پزشک خود تقاضای بی حسی موضعی کنید که پزشک بسته به صلاحدید این کار را برای شما انجام خواهد داد.


سئو توسط شرکت مهندسی کلینیک ۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *