مغناطیس درمانی ( مگنت درمانی )

سوالات رایج درباره مغناطیس تراپی

در این مقاله سعی بر این است که به سوالات مهم و رایج درباره مغناطیس درمانی شما پاسخ داده شود . با ما همراه باشید : 

آیا مگنت درمانی بی خطر است؟

بله، درمان مغناطیسی بسیار ایمن است. هیچگونه عارضه ای در اثر استفاده درست از آن گزارش نشده است. شرایط خاصی وجود دارد که نباید از مگنت درمانی استفاده کرد، مثلا اگر دستگاه ضربان ساز قلب، فیبریلاتور قلب، و پمپ انسولین دارید، یا از تشک‌های الکتریکی یا پدهای گرم کننده یا هر وسیله الکترو پزشکی نصب شده دیگر استفاده می‌کنید یا بارداری هستید باید به پزشک اطلاع بدهید.

مغناطیس درمانی برای رفع مشکلات درد چگونه کار می‌کند؟

تمام عملکردهای فیزیکی و روانی توسط میدان‌های الکترومغناطیسی تولید شده در اثر حرکت الکتروشیمیایی (یون‌ها) در داخل بدن کنترل می‌شوند. هنگامی که یک آسیب اتفاق می‌افتد و بافت آسیب می‌بیند، یون‌های با بار مثبت به منطقه آسیب دیده حرکت می‌کنند، باعث درد و ایجاد التهاب می‌شوند. به منظور جلوگیری از درد و التهاب و تسریع بهبودی، میدان‌های الکترومغناطیسی در محل آسیب باید به تعادل طبیعی خود بازگردانده شوند.

استفاده از یک میدان مغناطیسی در ناحیه آسیب دیده به بازگرداندن میدان‌های الکترومغناطیسی به سطوح نرمال کمک می‌کند. میدان مغناطیسی، دیواره‌های مویرگی، و همچنین بافت‌های عضلانی و همبند اطراف آن را شل می‌کند و باعث افزایش جریان خون می‌شود.

اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به محل آسیب منتقل می شوند، در حالی که سموم مربوط به التهاب حذف می شوند. روند کلی، تعادل الکترومغناطیسی طبیعی ناحیه را بازمیگرداند، درد و التهاب را کاهش و بهبودی را تسریع می‌کند.

مغناطیس درمانی
مغناطیس درمانی

در طی چه مدت نتیجه می‌گیرید؟

هر فرد نتایج دلخواه را در یک زمان متفاوت تجربه می‌کند. این مسئله تا حد زیادی به شدت شرایط و مدت زمان وجود آن بستگی دارد. بعضی از کاربران در عرض چند دقیقه احساس راحتی می‌کنند، بعضی دیگر گفته اند که چند ساعت طول می‌کشد، در حالی که سایر افراد گزارش می‌کنند که چند روز طول می‌کشد.

آیا مغناطیس درمانی یک روش جایگزین درمانی رسما شناخته شده است؟

بله برخی از دانشمندان مگنت تراپی را به عنوان یک فرم پزشکی انرژی طبقه بندی کردند.
 

درمان الکترومغناطیسی پالسی دقیقا چه مدت دوام دارد؟

بسته به آسیب و قدرت پالس الکتریکی که در طول درمان استفاده می‌شود، جلسات به طور معمول بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

مگنت تراپی
مگنت تراپی

آیا میدان الکترومغناطیسی پالسی مستقیما روی پوست اعمال می‌شود؟

خیر، روی لباس اعمال می‌شود.
 

برای بهبودی کامل چند جلسه درمانی نیاز است؟

شما احتمالا پس از تنها یک درمان احساس بهبودی می‌کنید، اما بسته به آسیب، معمولا به طور متوسط ۶-۸ درمان لازم است تا ناحیه آسیب دیده را کاملا بازیابی نمایید.


تماس با پزشک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *